Itthon hvg.hu 2014. március. 13. 07:32

Blikk: a bissaui elnöki palotában "lakott" Simon Gábor

Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyettes és parlamenti képviselő Gabriel Derdák névre kiállított bissau-guineai útlevelébe lakcímként az ottani elnöki palota került – tudta meg a Blikk.

A Blikk információi szerint Simon Gábor útlevelében a fővárosban, Bissauban lévő Rua de Bolama 8. cím szerepel állandó lakcímként. Az országról rendkívül kevés információ érhető el, s a telefonos kapcsolat is akadozik, ám a Google műholdas térképe a fenti címre a korábbi elnöki palotát adja ki találatként. A helyszín egy nagy park, amelyen a korábban bombatalálatot kapott, ma elhagyatva álló elnöki palota és a kiszolgálóépületek terülnek el – írja a lap.

Mint arról beszámoltunk: az MSZP volt elnökhelyettesét szerdán a bíróság 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte. "Az alapos gyanú mind a költségvetési csalás, mind a magán- és közokirat-hamisítás esetében fennáll. Az előzetes letartóztatást a szökés, elrejtőzés, a bizonyítási eljárás meghiúsítása, valamint a bűnismétlés veszélyére tekintettel rendelte el a bíróság" – mondta Póta Péter bírósági szóvivő.

MTI / Kovács Tamás

A politikusról nem csak az derült immár ki, hogy 2008-ban és 2009-ben 240 millió forintnyi devizát halmozott fel egy osztrák számlán, amit vagyonnyilatkozatában nem tüntetett fel. A vélhetően hamis útlevéllel itthon is számlát nyittatott a MagNet Bankban, s azon is 75 millió forintnyi devizát helyezett el. A pénz eredetéről eddig nem beszélt nyíltan, de a Magyar Nemzet tegnapi számában arról írt: Simon az ügyészeknek azt állította, hogy a pénzt ő csak kezelte, az nem a sajátja volt.

A Központi Nyomozó Főügyészség szerda este azt közölte: a médiában a Simon-üggyel kapcsolatban megjelent hírek forrása nem az ügyészség. Az MSZP korábban azt firtatta, hogy hogyan kerülhettek ki információk a "kormánypárti sajtóhoz" Simon Gábor kihallgatásáról.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.