Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Bissau-Guinea

Itthon hvg.hu

Blikk: Nincs is meg Simon Gábor bissau-guineai útlevele

A Blikk információi szerint az ügyészségnek nincs is a birtokában az a bissau-guineai útlevél, amellyel állítólag Simon Gábornak nyitottak számlát a MagNet bankban. Korábban Simon ügyvédje a hvg.hu-nak már lenyilatkozta, hogy Simonnak nincs is ilyen útlevele.

Itthon Csikász Brigitta

Simon ügyvédje: Védence nem járt a MagNet Bankban

Simon Gábor nem járt a MagNet Bankban, a számlára is más tette be a 75 millió forintot. Az MSZP volt elnökhelyettese sosem beszélt arról, így az ügyészségen sem, hogy az eltitkolt összegek a szocialista párthoz kötődnének – mondta a hvg.hu-nak Nagy István ügyvéd.

Itthon Cs. B.

Borítani akart Welsz, de nem a szocikról?

El akarta árulni a március 20-án életét vesztett Welsz Tamás, kik rendelkeznek bissau-guineai útlevéllel, de nem a hatóságok, hanem a nyilvánosság előtt szeretett volna kipakolni – értesült a hvg.hu. A Simon-ügyben érintett férfi állítólag egészséges volt, gondjai az eljáráson kívül nem akadtak. Az összeesküvés-elméletek sokasodnak.

Itthon MTI/Magyar Nemzet

MN: több MSZP-snek lehet afrikai útlevele

Nemcsak Simon Gábornak, de több szocialista politikusnak is lehet afrikai útlevele a Magyar Nemzet szerint, amely emlékeztet: az úti okmányokat pénzek tisztára mosására használták.

Itthon hvg.hu

Simon-ügy: magas körökben pörgött az álkonzul

Bissau-Guinea egy nagyon szegény ország, ahol hatalmas a korrupció, így jó pénzért akár valódi útlevél is beszerezhető – véleményezte a Simon-ügy újabb fordulatát az afrikai helyzetet jól ismerő tiszteletbeli konzul. Suha György szerint a Simon Gábornak afrikai útlevelet szerző W. Tamás ügyleteiről korábban sokan tudtak, évek óta háborítatlanul űzte a tevékenységét.

Világ MTI

Menekülnek az emberek Bissau-Guinea fővárosából

Tömegével hagyják el az emberek Bissau-Guinea fővárosát, mivel a négy nappal ezelőtt államcsínyt elkövető katonai vezetőség hétfőn úgy döntött, lezárja az ország légterét és tengeri határát. A hadsereg lépését a portugál nyelvű országok közösségének felhívása előzte meg, amelyben egy, az ENSZ kötelékében álló intervenciós erő küldését szorgalmazták a nyugat-afrikai országba.