Itthon HVG 2014. február. 19. 16:22

Napirenden tartják Simon Gábort a választásokig

Rendkívüli parlamenti ülést trombitáltat össze a tervek szerint a kormánytöbbség a Simon-százmilliók ügyében. 1998-ban a Fidesznek már bejött hasonló bizottságosdi a Tocsik-ügy kapcsán.

HVG Zrt.

„A bizottság tárja fel, hogy Simon Gábor eltitkolt százmilliói származhattak-e legális, bevallott jövedelemből” – március 31-i határidővel erre a fő kérdésre keresi a választ az Országgyűlés mentelmi bizottsága, amely egyébként már lezárta a munkáját. Kérdés, képes-e a testület eleget tenni a felkérésnek, amit elnöke, Rubovszky György (KDNP) javaslatára szavazott meg a ház – nagy egyetértésben, 273 igen szavazattal.

Miután még egyetlen vizsgálódó parlamenti bizottság sem derített ki soha semmi érdemlegeset, a cél nyilván most sem ez. Sokkal inkább életben tartani a leköszönt MSZP-elnökhelyettes osztrák bankfiókban parkoltatott 240 millió forintnyi vagyonának botrányát egészen az április 6-ai országgyűlési választásokig. Nem kétséges, hogy ez összejön. A HVG értesülései szerint a házelnök minden valószínűség szerint összehívja majd a már ciklusvégi pihenőüzemben lévő T. Ház rendkívüli ülését – igaz, információink szerint nemcsak ez a téma kerül majd terítékre, hanem a Putyin–Orbán paktum atomerőmű-finanszírozási részletei, valamint a devizahitelesek újabb megmentéséről készülő csomag.

Ciklusról ciklusra felmerültek kétes vagyonosodási vádak vezető politikusok ellen, általában a szavazók által befogadható nagyságrendben, s még csak nem is feltétlenül bizottsági kereteken belül.

Ennek okáról, valamint a vagyonnyilatkozatok hasznáról a HVG e heti számában olvashatnak.
 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.