2013. augusztus. 13. 15:00 MTI Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 13. 17:49 Itthon

Meghallgatást akar a Jobbik a romagyilkosságok ügyében

A Jobbik kezdeményezi, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága őszi első ülésére idézze be és hallgassa meg H. Ernőt, Csontos Istvánnak, a romagyilkosságok negyedrendű vádlottjának korábbi tartótisztjét – aki jelenleg is a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat állományában dolgozik – és Kovácsics Ferenc altábornagyot, a Katonai Biztonsági Hivatal volt vezetőjét.

Mirkóczki Ádám, a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos tagja szerint erre azért van szükség, mert a Magyar Nemzet információi szerint a tartótiszt felsőbb utasításra hazudott korábban Csontos István ügynöki múltjáról a parlamenti bizottságnak és a bíróságnak is a romagyilkosságok kapcsán.

Az ellenzéki politikus szerint a két beidézendő személy birtokában lévő információk kulcsfontosságúak lehetnek a bűncselekmény-sorozat hátterének feltárásáért felelős munkacsoport számára. Emellett ezek az információk választ adhatnak arra is: voltak-e közvetett irányítói, megrendelői a támadásoknak az elkövetőkön kívül, voltak-e politikai indítékok a gyilkosságsorozat mögött, és milyen politikai szereplőknek lehetett közvetett vagy közvetlen köze az eseményekhez, illetve hibáztak-e a hazai titkosszolgálatok.

A hat ember, köztük egy gyerek halálát okozó bűncselekmény-sorozatban múlt kedden hozott elsőfokú ítéletet a Budapest Környéki Törvényszék: ebben tényleges életfogytiglanra ítélte Kiss Árpád elsőrendű, Kiss István másodrendű és Pető Zsolt harmadrendű vádlottat, Csontos István negyedrendű vádlott büntetése tizenhárom év fegyház.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.