2013. január. 25. 20:36 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 25. 20:27 Itthon

Unja a "rettegő félórákat" és "tiszta a lelkiismerete" a Jobbiknak

A Jobbik unalmasnak tartja az egyre gyakoribbá váló "rettegő félórákat" - közölte a párt pénteken az MTI-vel annak kapcsán, hogy az antiszemitizmus ellen küzdő interparlamentáris koalíció (ICCA) delegációja Budapestre látogatott, és egyik vezetőjük kijelentette: azért érkeztek Magyarországra, mert az országban "vészhelyzet" van az antiszemita kijelentések durvaságát és gyakoriságát tekintve.

Mirkóczki Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselője, a párt szóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a Jobbik sajnálja, hogy nem akadt egy olyan magyarországi képviselő, aki az ICCA tagjainál rákérdezett volna, hogyan szabályozzák Izraelben a kettős állampolgárságú parlamenti képviselők jogállását nemzetbiztonsági szempontok alapján.

"A Jobbik lelkiismerete tiszta" - tette hozzá a szóvivő, megjegyezve, hogy "ha az MSZP és a Fidesz tizedannyi energiát fordítana az emberek valódi problémáira, a tömeges elszegényedés és a szociális válság kezelésére, vagy éppen az oligarchák és a korrupció elleni küzdelemre, mint a különféle nemzetközi szervezetek parancsainak teljesítésére, nem itt tartana az ország". 

Fiamma Nirenstein olasz parlamenti képviselő, az ICCA-delegáció egyik vezetője a pénteki sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a magyarországi antiszemita kijelentések "durvasága és gyakorisága páratlannak mondható az európai országok között". Hangsúlyozta ugyanakkor: a kormány és az ellenzék képviselőivel folytatott tárgyalások után meggyőződtek arról, hogy mindkét oldal határozott erőfeszítéseket tesz a hasonló kijelentések visszaszorításáért.

Fiamma Nirenstein kijelentette: az a fajta antiszemitizmus, amelyet a Jobbik képvisel, nemcsak Magyarország, hanem egész Európa problémája.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.