A KDNP kézbe veszi a fogyasztóvédelmet
Harrach Péter a kisebbik kormánypárt idei terveiről beszélt. A magyar családokról sem mondtak még le a kereszténydemokraták.
A Kereszténydemokrata Néppárt az idén nagyobb figyelmet kíván fordítani az ügyfélellenes magatartás visszaszorítására - mondta Harrach Péter a kisebbik kormánypárt terveiről szólva szerdán, Budapesten.
A kereszténydemokrata frakció vezetője sajtótájékoztatóján azt mondta: a bankok, a szolgáltatók és a végrehajtók pont a nehéz helyzetbe került kisembereket zaklatják, és olyan eszközökhöz folyamodnak, amelyek megengedhetetlenek.
A KDNP ezért a fogyasztóvédelmi szervezetekkel együttműködve azt tervezi, hogy jogszabály-módosításokat kezdeményez - jelezte.
Harrach Péter re azt mondta: a családi csődvédelemről szóló jogszabályról szerdán tartanak egyeztetést a közigazgatási tárcánál. A KDNP kezdeményezésére készülő jogszabálynak még az idei évben meg kell születnie, és a végrehajtása a következő évben elkezdődhet.
Hozzátette, a KDNP szerint a magyar családok állapota rossz, amin változtatni kell. Kitért a házasság és család intézményének megerősítésére, majd az Alkotmánybíróság közelmúltbeli döntését felidézve azt mondta: azt tudomásul veszik, de ez nem jelent egyetértést. Nem minden emberi kapcsolat családi kapcsolat, márpedig úgy tűnik, efelé mozdul el az "ultraliberális irány" - fogalmazott.
Harrach Péter arról is beszélt az idei feladatokról szólva, hogy Magyarország megújításának programját tovább kell folytatni. Ez európai és magyar program is - rögzítette, kiemelve: Európában is szükség van a megújulásra gazdasági, pénzügyi és társadalmi kérdésekben egyaránt. Szavai szerint "a Cohn-Benditek Európájának nincs jövője".
Aktuálpoltikai kérdésekre kitérve azt mondta: a KDNP a romaügy kapcsán vallja, hogy a felzárkóztatás és az oktatás területén is az integrációt kell megvalósítani. Ha az első számú nemzeti sorskérdés Magyarország számára a demográfiai helyzet, akkor a második számú a magyar cigányság helyzetének megváltoztatása - tette hozzá, hangsúlyozva: a bűnelkövetők kérdését nem etnikai alapon, hanem a bűncselekmény súlyának megfelelően kell kezelni, és a jelenleginél nagyobb szigorral kell eljárni.
Az egészségügy területére vonatkozóan a kötelező nyugdíjazásról azt mondta: a KDNP aggodalmának adott hangot, hogy a tervezett lépés komoly zavarokat okozhat, álláspontjuk szerint a legcélravezetőbb az ágazati kivétel megvalósítása lenne.