Itthon MTI 2012. szeptember. 14. 15:10

Jobbik: Varga István a nők méltóságát sértette meg

A Jobbik támogatja azt az országos népi kezdeményezést, amely azt célozza, hogy az Országgyűlés tűzze napirendjére a családon belüli erőszak önálló büntetőjogi törvényi tényállássá minősítését - mondta el Gaudi-Nagy Tamás pénteken az MTI-nek annak kapcsán, hogy az Országgyűlés jövő héten dönt a népi kezdeményezésről.

Az ellenzéki képviselő hangsúlyozta: pártja mindenképpen szükségesnek érzi, hogy további jogalkotás történjen a témában és az állam ne tűrje "passzív belenyugvással a százezrek életét megkeserítő jelenséget". Emellett Gaudi-Nagy Tamás hangsúlyozta azt is, hogy egy 2003-as országgyűlési határozat szerint a családon belüli erőszak elleni nemzeti stratégiát és az ENSZ vonatkozó ajánlásait végre kell hajtania a kormánynak hatékony jogalkalmazással, megelőző tájékoztatással és megfelelő védőrendszer felállításával.

A jobbikos politikus Varga István fideszes képviselőnek a javaslat hétfői parlamenti vitájában elhangzott szavait "a nők méltóságát sértő megjegyzéseknek" minősítette.

Facebook

A fideszes politikus a hétfői vitában egyebek között azt mondta: "azzal kellene foglalkozni, hogy ebben a társadalomban ne egy vagy két gyermek szülessen, hanem három, négy vagy öt gyermek. És akkor lenne értelme annak, hogy jobban megbecsülnénk egymást, és fel sem merülhetne a családon belüli erőszak".

Gaudi-Nagy Tamás kiemelte azt is, hogy az alkotmányügyi bizottság hétfői ülésén külön kérése ellenére a testület kormánypárti többsége nem várta meg és nem hallgatta meg a javaslat kezdeményezőjét. A népi kezdeményezést az Élet-Érték Alapítvány indította és csaknem százezer támogató aláírást gyűjtött össze hozzá.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.