2012. július. 31. 15:52 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 31. 15:45 Itthon

MSZP: piros lapot kap a Fidesz az emberektől 2014-ben

Az MSZP szerint a Fidesz "narancssárga cédulás választásokat" akar megvalósítani a választási feliratkozás bevezetésével, amivel a demokratikus jogaik gyakorlásától akarják távol tartani az embereket.

Török Zsolt, a szocialisták szóvivője kedden, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, a kormány már megbukott, csak még nem voltak választások, vagyis bár a Fidesz "narancssárga cédulás" voksolást akar, mégis "piros lapot kapnak majd a választóktól 2014-ben". Hozzátette, a fideszes politikusok a rossz kormányzásuk miatt félnek a választóktól, hiszen ígéreteik vagy nem valósultak meg, vagy éppen azok ellenkezője következett be: a huszonhat hónap alatt huszonhat új adót vezettek be, a csökkenő bérek mellé pedig növekvő árak társultak. Török Zsolt szerint a kormányoldal ezért vezetne be egy olyan, az adófizetőknek drága, ráadásul "jogkorlátozó" választási intézményt, amellyel a szavazók számát csökkentenék.

Az MSZP szóvivője jó lépésnek nevezte ugyanakkor a kormánybiztosok kedden folytatódott felmentéseit, ám azt szerinte miniszterek és államtitkárok menesztésével kellene folytatnia Orbán Viktornak. "Túl kicsi a sorcsere, miniszterelnök úr, hiszen lehetne folytatni" - fogalmazott Török Zsolt, majd hozzátette, "igazából egy lépés hiányzik még: a lelépés, miniszterelnök úr!".

Azt mondta: a kormánybiztosok felmentései nem szorulnak magyarázatra, mivel például Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott hivatali ideje alatt hárommillió magán-nyugdíjpénztári tag vagyonát "tőzsdézte el" a kabinet, az elszámoltatásért felelős Budai Gyulának pedig "fizetnie is kellett az ártatlanul meghurcolt embereknek".

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.