Itthon MTI 2012. május. 09. 11:02

Jobbik: Budapest jól vizsgázott hajléktalanellátásból, az állam nem

A fővárosi Jobbik szerint szerint Budapest jól vizsgázott hajléktalanellátásból, erőn felül teljesített, ugyanakkor az állam nem biztosította azokat a forrásokat, amelyek a feladat ellátásához szükségesek.

Szabó György fővárosi jobbikos képviselő a Fővárosi Közgyűlés előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta: az 1990-es évek óta folyamatosan nő a hajléktalanok száma. A főváros a fedél nélkül élők mintegy felét tudja ellátni, mintegy nyolcezer ember továbbra is az utcán él.

Hozzátette, ezek a hajléktalanok "törvényen kívüli állapotba helyezik magukat, relatív szabadságjogaikhoz ragaszkodnak", és ezzel egészségügyi szempontból jelentősen veszélyeztetik a főváros lakosságát, mivel nem tisztálkodnak, a kukákból táplálkoznak, és az utcán végzik el szükségleteiket.

Hajléktalantelep felszámolás Zuglóban
MTI / Kallos Bea

Mint mondta, az elmúlt 22 év során számtalan javaslat érkezett a helyzet megoldására, amelyek megvalósítását magyar és nemzetközi civil szervezetek megakadályozták. A főváros kényszerből "alternatív megoldásokat" választ, így hozták létre a fűtött utca programot, az éjszakai melegedőket, és alakították át az elhagyott épületeket hajléktalanszállókká. Ezek az intézkedések azonban tüneti kezelések, a valós problémát nem oldják meg - jelentette ki.

Szabó György elmondta: az elmúlt télen az V. kerületben az Oltalom Karitatív Egyesület Magyarországi Evangélikus Testvérközössége egyedülálló kezdeményezésként vitte orvosi vizsgálatra és fertőtlenítő fürdetésre az utcán élőket. Megjegyezte, hogy az ügyben sem a közterület-felügyelet, sem a rendőrség nem végzi el a kellő mértékben feladatát.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.