Kövér László szerint a jelenlegi kormányzati ciklus, vagyis a 2010 tavaszán elkezdődött négy év az egyetlen, az utolsó esélye Magyarországnak. A parlament és a Fidesz választmányi elnöke ezt a Fidelitas országos választmányának tisztújító ülésén mondta szombaton Budapesten. Úgy fogalmazott: "a mi kudarcunk nem tud politikai ellenfeleink sikere lenni. A mi kudarcunk az egész nemzet kudarca is egyben", vagyis a felelősség óriási és egyetemleges.
Kövér László előadásában beszélt a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) való viszonyról is, és azt mondta: az Orbán-kormány azért vonta ki magát az IMF befolyása alól - vállalva az ezzel együtt járó plusz terheket -, mert úgy gondolta, ez az egyetlen esély arra, hogy visszaszerezze az ország szuverenitásának maradékát. "Ahol az IMF segítségére van szükség, ott nem a kormányok csinálják a gazdaságpolitikát, hanem a kormányok abból a kottából énekelnek, amit az IMF (...) lejegyez nekik" – fogalmazott.
Ahol az IMF járt, és ahol a szervezet előírásai szerint próbáltak kilábalni a válságból, ott abból mindig gazdasági és szociális katasztrófa lett – állította.
Szerinte nem azért okoz konfliktust a nemzetközi pénzügyi körök és Magyarország között például a bankadó vagy a devizahitelesek megsegítésének módja, mert olyan súlyosak lennének e körök Magyarországon elkönyvelt veszteségei, hanem azért, mert ahogyan 1956-ban nem engedhette meg a Szovjetunió, hogy precedenst teremtsen a magyar forradalom győzelme, és futótűzként tovaterjedjen, úgy ma a nemzetközi pénzügyi világ egy része sem engedheti meg magának, hogy a magyar gazdaságpolitika nem szokványos intézkedései mintául szolgáljanak más országoknak.
2012 kérdésének azt nevezte a házelnök, hogy a kormány talpon tudja-e tartani az országot, vagy "elvérzik abban a szabadságharcban", amelyet azokkal szemben vív, akik erre az országra "kizsákmányolandó gyarmatként, pénzszivattyú kiüríthetetlennek tűnő medencéjeként" tekintenek.
A kormány eddigi teljesítményét a politikus úgy értékelte, hogy a kabinet emberfeletti munkát végzett. Hozzátette ugyanakkor, sokan gondolják úgy a Fidesz szavazói között is, hogy talán többet is el lehetett volna érni, és előrébb kellene tartani, ám szerinte az, amit a kormányoldal elért, mindent egybevetve, tisztes eredmény, amely alkalmas a 2012-es év megalapozására.
A házelnök a november 4-i nemzeti gyásznap alkalmából hangsúlyozta: kötelesség megemlékezni az 55 évvel ezelőtt történtekről azért is, mert a mai napig élnek a társadalomban olyanok, akik - saját bűneik, "valahai ócska kis hazaárulásuk elkendőzése" vagy napi politikai, egzisztenciális érdekeik érvényesítése céljából - úgy gondolják, joguk van "pocskondiázni" 1956 emlékét és azok méltóságát, akik részt vettek a forradalomban. Azt kérte a fidelitasoktól, a saját eszközeiket felhasználva ne hagyják, hogy ezek az emberek hallathassák a hangjukat.
A tisztújító ülésen felszólaló Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselő azt mondta, hogy az 1956-os forradalom a legtisztább magyar forradalom volt a világon. Kiemelte, szerinte a Kádár-rendszer egy olyan társadalmat épített fel, amelyben egy negatív erkölcsi szemlélet alakult ki.
Mihalovics Péter miniszteri biztos felszólalásában 1956-ot a remény üzenetének nevezte, amely a XXI. század fiataljainak azt üzeni: mindent meg kell tenni azért, hogy Magyarország ma is szabad lehessen, mégpedig pénzügyileg és politikailag.