2011. szeptember. 16. 11:39 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 16. 11:53 Itthon

Orbánnál lobbizik a BL-meccsek közvetítéséért a Jobbik

Szilágyi György, a Jobbik országgyűlési képviselője pénteken levélben fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz, Csányi Sándor MLSZ-elnökhöz és Michel Platini UEFA-elnökhöz, hogy tegyenek meg mindent a Bajnokok Ligája futballmérkőzéseinek minél szélesebb körű magyarországi közvetítéséért.

Az ellenzéki politikus szerint elfogadhatatlan, hogy a legrangosabb európai kupasorozat keddi mérkőzéseit a TV2 - amelynek egyébként 99,7 százalékos az országos lefedettsége - átadta a cégcsoporton belüli másik csatornájának a PRO4-nek, amely jelenleg sem éri el az 50 százalékos lefedettséget. Még rosszabb a helyzet a szerdai mérkőzésekkel, amelyet a mindössze 33 százalékos lefedettségű DigiSport csatorna közvetít.

Szilágyi György éppen ezért - amint arról pénteki sajtótájékoztatóján beszámolt - azt kéri a magyar miniszterelnöktől, valamint a Magyar, illetve az Európai Labdarúgó Szövetség elnökétől, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében: a lehető legtöbb magyar szurkoló láthassa a BL-találkozókat. A jobbikos politikus elmondta: Michel Platini figyelmét arra is felhívja, hogy a pályáztatáson az egyik fő kritérium a legalább 50 százalékos lefedettség volt, ez azonban jelenleg nem teljesül Magyarországon.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.