2011. július. 13. 15:27 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 13. 15:27 Itthon

Újabb ötletpályázat lepusztult budapesti nevezetességek rehabilitálására

Kreatív megoldásokat és ötletes dizájnterveket vár a Magyar Építőművészet folyóirat azokra a rehabilitációra szoruló budapesti helyszínekre szeptember 30-ig, amelyeket a legérdekesebbnek választottak ki az ActiCity program keretében.

A folyamatosan megújuló fővárosnak még mindig számos elhanyagolt, kihasználatlan, ugyanakkor építészeti értékekben bővelkedő pontja van: ezeknek a helyeknek és épületeknek a felújítására, kreatív megoldásokkal való újrahaszosításának céljából írt ki pályázatot a régi-új Magyar Építőművészet, a Magyar Építőművészek Országos Szövetségének kulturális folyóirata - olvasható az újság internetes felületén.

Az ActiCity névre keresztelt program első szakaszában június 30-ig várták az ötleteket a rehabilitálandó területekre. A beérkezett lehetőségek közül a szakértők három helyszínt választottak ki: a Várbazár, az Ybl tér, az Ybl-szobor és az előtte lévő Duna-parti szakaszt; a Ferenc körút-Üllői út sarok, Iparművészeti Múzeum, Lechner-szobor együttest; és végük az Arany János utcai metrómegálló környezetét a trolibusz-végállomással és a Podmaniczky-szoborral.

A program második szakaszában olyan konkrét ötleteket és terveket várnak, amelyekkel a fenti helyszínek kisebb építészeti vagy design beavatkozások révén élhetőbbé válhatnak. A leginspiratívabb terveket a Magyar Építőművészet MEta-projektjeinek honlapján (meta.meonline.hu) és Facebook-oldalán a folyóirat szerkesztősége folyamatosan megosztja, illetve a lap nyomtatott hasábjain is közli.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.