2010. december. 22. 11:40 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. december. 22. 11:37 Itthon

Egymillióan a magyar sajtószabadságért

Egymillióan a magyar sajtószabadságért - ezzel a címmel csináltak egy Facebook-oldalt, melynek célja, hogy közölje a sajtóban "letiltott írásokat, érdekes eseményeket és történéseket", megosztva azokat egymillió emberrel.

Pártoktól és kormányoktól független magyar médiát! - olvasható annak a Facebook oldalnak az adatlapján, melyre létrehozói azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy egymillió embert érjenek el vele. A Facebook-oldal gazdái várják a "külföldiek számára készült rövid összefoglaló javaslatokat is, hogy legyen mit több nyelvre lefordítani". Az oldalhoz eddig közel 3000 ember csatlakozott.

A Fidesz által kezdeményezett és nemrég elfogadott médiatörvény ellen egyébként nemcsak Magyarországon tiltakoznak. A luxemburgi külügyminiszter, Jean Asselborn azt mondta: az Európai Bizottságnak sürgősen fel kell lépnie a jogszabály ellen. "A tervezet egyértelműen sérti az Európai Unió szerződéseinek szellemét és betűjét. Felveti a kérdést, hogy egy ilyen ország méltó-e az EU vezetésére" - mondta a Németországban tartózkodó Asselborn telefonon a Reutersnak, utalva arra, hogy Magyarország január 1-jén átveszi az unió soros elnökségét. "(A törvény) közvetlenül veszélyezteti a demokráciát. Az állam ellenőrzést fog gyakorolni a vélemény fölött" - jelentette ki, hozzátéve, hogy a jogszabállyal Magyarország hasonló csónakba kerül, mint amilyenben Fehéroroszország van.

Több nyugati lap mellett Adam Michnik, a liberális lengyel napilap, a Gazeta Wyborcza főszerkesztője is kritikus hangon nyilatkozott a magyar médiatörvényről. Vezércikkében azt írja: a törvény korlátozhatja a szólásszabadságot Magyarországon. Michnik úgy véli, Orbán az utolsó európai diktátor nyomdokaiba léphet.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.