Hoffmann Rózsa: "nem volt egészen átgondolt" Pokorni kritikája
„Nem volt egészen átgondolt” Pokorni Zoltán kritikája a felsőoktatás átalakításával kapcsolatos elképzelésekről, ráadásul az egykori oktatási miniszternek egy hónappal korábban előre eljuttatták a felsőoktatási törvény koncepcióját, így meglepő volt a nyilvánosság előtt elhangzott véleménye – ismételte meg hétfőn Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár a Fidesz szakpolitikusával hetek óta folyó vitával kapcsolatban.
„Egy hónappal korábban eljuttattam hozzá a tervezetet, és nem szólt egy szót se” – mondta Hoffmann Rózsa az m1 Ma reggel című műsorában az új felsőoktatási törvény koncepciójáról, amellyel kapcsolatban Pokorni Zoltán november elején fogalmazott meg kritikát. „Ez a mi kettőnk ügye” – tette hozzá hétfő reggel Hoffmann Rózsa, aki korábban úgy reagált, nem a sajtón keresztül kellene megtárgyalni az új felsőoktatási törvényt.
Pokorni Zoltán november elején arról beszélt, az a problémája a felsőoktatás átalakítását célzó elképzeléssel, hogy zárt rendszerként kezeli a felsőoktatást, amely pedig nyilvánvalóan egy nyílt piac, ahol mindenki abban érdekelt, hogy elcsábítsa a diákokat. „A magyarokat például Bécsbe, Berlinbe, Párizsba. El lehet azon vitázni még egy ideig, hogy a felsőoktatás közszolgálat vagy sem, de nem ez a lényeg” – tette hozzá.
Hoffmann Rózsa a hétfő reggeli műsorban úgy reagált, hogy a volt oktatási miniszter kritikája „nem volt egészen átgondolt”, és nem elképzelhető, hogy „csak azért tartsuk alacsonyan a színvonalat, hogy itt tartsuk a hallgatókat.” Az államtitkár megismételte, hogy a magyar felsőoktatás tíz-húsz évvel ezelőtt a világ élvonalába tartozott, és ma is meg kell találáni azokat a területeket, amelyekben „jók vagyunk”.
Az államtitkár szerint az előzetes konzultáció során eddig már közel 70 észrevétel, javaslat érkezett a felsőoktatási törvény tervezetének vitaanyagához, amelyet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium honlapján tették közzé. A javaslatokat Hoffmann Rózsa szerint december 2-án, 3-án fogják feldolgozni, a javaslatot ezután továbbítják a kormánynak, a parlament pedig a tervek szerint május végén szavazhat majd a törvényről.