2010. szeptember. 23. 15:26 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 24. 11:32 Itthon

Letiltotta a Jobbik hirdetését az MTV és a közrádió

A "cigánybűnözés" kifejezés jogsértő voltára hivatkozva mind a Magyar Televízió, mind a Magyar Rádió megtagadta a Jobbik választási hirdetésének sugárzását - tájékoztatott Dúró Dóra, a párt szóvivője csütörtökön.

A szóvivő elmondta: a Magyar Rádió arra hivatkozva utasította el a hirdetés befogadását, hogy az álláspontjuk szerint személyhez fűződő jogokat sért, a műsorszolgáltatók pedig felelősséggel tartoznak "a tudatosan félrevezető reklámért".

Az MTV jogi vezetője úgy indokolta döntését, hogy a hirdetés ellentétes a médiatörvény azon passzusával, amely szerint a műsorszolgáltatás nem irányulhat semmilyen kisebbség, sem bármely többség nyílt vagy burkolt megsértésére, kirekesztésére, annak faji szempontokon alapuló bemutatására, elítélésére - mondta Dúró Dóra, hangsúlyozva: a párt nem etnikai értelemben, hanem krimonológiai fogalomként használja a "cigánybűnözés" kifejezést.

A Jobbik az Országos Választási Bizottsághoz fordul panasszal, mert a párt szerint a közmédiumok döntése politikai nézeteik megismertetését gátolja.

A köztelevízió szerint a hirdetés személyiségijog-sértő megállapításokat és megtévesztő állításokat tartalmaz. "Mivel a jelölő szervezet az Országos Választási Bizottsághoz fordult, az MTV várja a testület döntését. Hozzátesszük különben: a hirdetés - amely szúnyog képével illusztrálva "élősködőkről" tartalmaz kijelentéseket - amúgy súlyosan megtévesztő is. A tudomány jelenlegi állása szerint ugyanis a szúnyog nem élősködő (parazita), ezzel szemben vérszívó (a rovarok (Insecta) osztályának a kétszárnyúak (Diptera) rendjéhez, ezen belül a szúnyogalkatúak (Nematocera) alrendjéhez tartozó család)" - reagált az MTV.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.