2010. március. 04. 15:05 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 04. 15:03 Itthon

Pénteken jön a havas eső

Csütörtökön kezdetben többnyire borult lesz az ég, majd az éjszaka második felétől északnyugat felől egyre többfelé szakadozik fel a felhőzet, pénteken több-kevesebb napsütés valószínű, délkeleten, keleten azonban erősen felhős, borult marad az ég.

Délen szórványosan várható csapadék: főként eső valószínű, de délnyugaton havas eső, havazás is előfordulhat, megmaradó hó legfeljebb a Mecsekben lehet. Pénteken a csapadékzóna fokozatosan délkelet, kelet felé mozdul el, és egyre inkább havas eső, havazás, hózápor valószínű. Az élénk északkeleti szél csütörtökön a Dunántúlon megerősödik, pénteken nyugaton többfelé, északkeleten helyenként viharossá is fokozódik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet +2, -3, a legmagasabb nappali hőmérséklet 1, 6 fok között várható.

A Dánia-szoros, Olaszország, és a Finn-öböl felett, valamint a Kaukázustól északra ciklonok örvénylenek. Hatásukra Európa középső területeit leszámítva, többnyire erősen felhős vagy borult az ég, délen több helyen eső esik, az 50. szélességi körtől északra többfelé havazik. Ugyanakkor magasnyomású sáv húzódik Írországtól Közép-Európán át egészen Törökországig, ezeken a tájakon általában kevés a felhő, többnyire napos az idő.

Európa leghidegebb területe jelenleg a Skandináv-hegyvidék, ott továbbra is -5 fok alatt marad a csúcshőmérséklet, a mediterrán térségben azonban egyre többfelé mérnek 20 fokot is elérő maximumokat. Péntek estig a Kárpát-medence időjárását eleinte a déli ciklon melegfrontja alakítja, majd péntektől egyre nagyobb területen az északról a medencébe beáramló hideg levegő lesz a meghatározó.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.