2010. február. 26. 10:41 Csikász Brigitta Utolsó frissítés: 2010. február. 26. 11:35 Itthon

Elfogult eljárás egy polgármester gázoló fiának ügyében?

Jogosítvány nélkül, kivilágítatlan motorral ütött el a besenyőteleki polgármester fia tavaly nyáron egy másik helybeli 15 éves kamaszt. A rendőrség első körben úgy találta, hogy a szerencsétlenség során az áldozat nem sérült meg súlyosan, ezért lezárta az ügyet. A sérült fiú anyja szerint viszont rossz orvosi papír vitte félre a büntetőeljárást. Panaszt emelt, amelynek alapján az ügyészség elrendelte a nyomozás folytatását. A polgármester viszont úgy véli, ő mindent megtett a történtek orvoslására.

A tizenöt éves besenyőteleki fiú egy rokonával és egyik barátjával hazafelé tartott tavaly június 30-án este. „Richárd kerékpárján a lámpa nem volt bekapcsolva, de az ő sávjába áttérő és vele ütköző nagymotor sem volt kivilágítva. Kiderült, a motoron a polgármester fia ült, akinek nem volt jogosítványa a járműre” - meséli a hvg.hu-nak Homonnai Andrea, az elgázolt fiú édesanyja. Fiát bevitték a Markoth Ferenc Kórház sürgősségi osztályára, ahol megállapították, hogy a Richárd egyik combja, valamint kezei zúzódtak.

A két hét múlva elvégzett kontrollvizsgálaton azonban kiderült, nagyobb a baj, mert a zúzódások mellett Richárd különböző töréseket szenvedett mindkét kezén: a fiú egyik kézfeje darabosra tört, valamint eltört az egyik hüvelykujja és a másik kezén a csukló sajkacsontja. Richárd keze három hónapig be volt gipszelve. Homonnai Andrea ekkor megkereste a balesetet okozó fiú apját, hogy a történtekkel kapcsolatban felmerült költségeket térítse meg nekik: a kerékpár árát és ötvenezer forintot kért. A polgármester ugyanakkor a hvg.hu-nak azt mondta, azzal, hogy a baleset után bevitte a nőt és a fiát a kórházba, adott egy biciklit és megcsináltatta Richárd szemüvegét, minden tőle telhetőt megtett.

A nő feljelentést is tett, és a nyomozást a Füzesabonyi Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti alosztályán november 23-án meg is szüntették. Az erről kiadott határozatban arra hivatkoztak, a baleset során csak könnyebben sérült meg a sértett, így a közúti baleset gondatlan okozása nem áll fenn. Homonnai Andrea úgy érzi, fia, Richárd ügyében a helyileg illetékes rendőrség nem akart eljárni, ezért zárták le a nyomozást, amint lehetett. Szerinte ennek oka az, hogy a súlyos balesetet a besenyőtelki polgármester, Bozsik Csaba fia okozta, s hogy nem a valós sérüléseket mutató orvosi leletek alapján hozott döntést a rendőrség. Panaszt nyújtott be az eljárás megszüntetése ellen, s ennek alapján az ügyészség azt állapította meg, hogy „az új (!) tények és bizonyítékok alapján a nyomozást folytatni kell”.

Valószínűleg azt vette új ténynek az ügyészség, hogy Richárd a zúzódásoknál súlyosabb sérülést, töréseket szenvedett mindkét kezén. Pedig a fiút tavaly november 22-én nyilvánították gyógyultnak úgy, hogy még akkor sem jött rendbe minden törése, ezért testnevelés alól még másfél hónapra felmentették, illetve még hat hónapig tartó kezeléseket, vizsgálatokat írtak elő, s a füzesabonyi kapitányságon a nyomozást éppen ennek másnapján zárták le.

„A rendőrség a korábbi orvosi papírok alapján döntött" - közölte Soltész Bálint, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a hvg.hu-val. Elmondta azt is, hogy az ügyészség a hevesi kapitányságot jelölte ki az új nyomozás lefolytatására, mivel a sérült fiú anyja a füzesabonyi kapitánysággal szemben kizárási indítványt adott be. A nyomozók nemcsak helyszíni szemlét tartanak majd Besenyőtelken, hanem megnézik azt is, hogy miként nem derült ki azonnal, hogy a fiú sérülései nyolc napon túl gyógyulóak - tette hozzá a szóvivő.

Amennyiben pedig kimondják a polgármester fiának a felelősségét, a nő kártérítésre tart igényt. A polgármester ezzel szemben úgy véli, "nem csak az én fiam a hibás, hiszen a másik kerékpárja nem volt kivilágítva, illetve aznap este nagyon rossz, viharos volt az időjárás”.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.