2009. augusztus. 01. 14:29 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 01. 14:29 Itthon

Csepeli kettős gyilkosság: elkészültek a szakvélemények

Elkészültek azok a szakvélemények, amelyek elvégzését a BRFK a csepeli alapítványi iskolában januárban történt kettős gyilkosság egyik gyanúsítottjával, Deme Gábor egykori kerületi szocialista politikussal szemben rendelte el - értesült a Magyar Hírlap.

Demét a nyomozók szerdán hallgatták ki, azonban a vizsgálat eredményét csak egy későbbi időpontban tárják elé. A gyanúsítottat június elején igazságügyi elmeszakértő, pszichológus és kriminálpszichológus faggatta napokon át, és ugyanezt próbálták megtenni Kun Tamással, az intézmény egykori biztonsági őrével is, utóbbi azonban csak az elmeszakértő egyes kérdéseire volt hajlandó válaszolni, a vallomástételt megtagadta. 

Demének és védőjének a rendőrség csütörtökön mutatta be először azt a felvételt, amelyen a bűncselekmény körülményei hallhatók, és amelyet egy, a gyilkosság időpontjában az egyik áldozat zsebébe rejtett diktafon rögzített.

A volt MSZP-s védője, Ruttner György a napilapnak elmondta: ügyfele minden kérdésre válaszolt, a megismert hanganyag tartalmára több észrevételt tett, és a kihallgatáson elhangzott párbeszédek igazolják, hogy nem ő követte el a gyilkosságokat. A hangszakértő által leírt párbeszédekből az is kiderül, hogy miután Kun Tamás mindkét áldozatával végzett, megfenyegette a sokkos állapotban lévő Demét, s arra próbálta rávenni, hogy törje fel a biztonsági kamerák képeit rögzítő helyiséget. "A bűncselekményről készült felvételeket tartalmazó szerverrel ügyfelem a felfegyverzett biztonsági őr kényszerítésére távozott az épületből" - mondta el az ügyvéd.


Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.