2009. július. 09. 14:25 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 10. 10:37 Itthon

Egyelőre ingyenes lesz az uszálystrand - fotógaléria

Átadták csütörtökön Budapest legújabb, két uszályon kialakított strandját, amely az Erzsébet híd és a Lánchíd között helyezkedik el, és a pesti alsó rakpartról közelíthető meg. A strandot péntek délelőtt 10 órakor nyitják meg, júliusban a belépés ingyenes.

Az Uszálystrand egy uszály rakteréből kialakított úszó- és gyermekmedencéből, valamint az uszály mellé csatolt két bárkából áll, területe csaknem 2100 négyzetméter. Az úszó strandon egyszerre legfeljebb négyszázan tartózkodhatnak, s zuhanyzók, bár és napozóágyak is helyet kaptak rajta.

A strand ötlete még Budapest európai kulturális pályázatában szerepelt. Miután Pécs nyerte meg a pályázatot, az ötletet elvetették, de később egy magáncég felkarolta. Korábban is létezett Budapesten egy hasonló strand: a két világháború között a Margit híd déli lábánál a Duna-partról benyúló stéget használták strandnak. Az Uszálystrandot a Városi Tájkép Csoport tervezte meg, az ő nevükhöz fűződik a Móricz Zsigmond körtéri melegedőkövek létrehozása is.

Uszálystrandok régen
"Egy kabinokkal és szekrényekkel fölszerelt, téglalap alapú, vízen úszó faépítményt kell elképzelni, ami elkülönített egy darabot a folyóból.  Illetve sok ilyet" - írja az uszályfürdőkről a Budapest Városképpen blog.
A megvalósítás az írásos összegzés szerint 260 millió forintba került, a költségekhez a város a Budapest Hévizei és Gyógyfürdői Zrt.-n, a Fővárosi Vízművek Zrt.-n, valamint a Budapest Szíve Programon keresztül járult hozzá. A csütörtöki bemutatón Demszky Gábor főpolgármester is megjelent.


Galéria, kattintson!
© Stiller Ákos


Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.