2008. augusztus. 20. 08:59 MTI Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 20. 09:51 Itthon

Zászlófelvonás a Kossuth téren

Közjogi méltóságok jelenlétében, a Magyar Köztársaság lobogójának ünnepélyes felvonásával megkezdődött szerdán Budapesten, a Kossuth téren az augusztus 20-i központi állami ünnepség.

© MTI
A katonai tiszteletadással rendezett ünnepségen részt vett Sólyom László köztársasági elnök, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, valamint Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság és Kaposvári Bertalan, a Legfelsőbb Bíróság elnöki jogkörben eljáró elnökhelyettese, továbbá Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke. A zászlófelvonáson a kormány több tagja mellett jelen voltak a diplomáciai testület és az egyházak képviselői, valamint több politikus is.

A Kossuth teret a rendőrség teljesen lezárta az állami zászló felvonásának idejére, az augusztus 20-i ünnepi rendezvényre érkezők csak fémdetektoros kapun, szigorú átvizsgálás után léphettek a Földművelésügyi Minisztérium épülete előtti kordonokkal elzárt területre. A kordonnal elzárt területre, így az Országzászló közelébe csak a meghívott vendégek és az akkreditált újságírók mehettek be.

A rendőrség a kordonnal határolt területnél szélesebb körben zárta le az rendezvény környékét, így a Vértanúk terére sem lehetett bemenni a program ideje alatt. A zászlófelvonás közben a jelenlévők közül néhányan sípolással és fütyüléssel próbálták megzavarni az ünnepséget, s közben a "Gyurcsány takarodj!", a "Hazaáruló!" és a "Vesszen a kormány!" jelszavakat skandálták.

A Parlament közelében több tucat rendőrautó várakozott, de idén először nem voltak jelen civil biztonsági szolgálat munkatársai a Kossuth téren, ahol a kordonokon belül ünnepi egyenruhás rendőrök álltak.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.