2007. január. 11. 08:33 MTI Utolsó frissítés: 2007. január. 11. 08:37 Itthon

Szekeres bízik Fábry tisztességében, és bicskát visz

A közvélemény keveset tud arról, miért vannak magyar katonák külföldön, milyen a Magyar Honvédség, ezért hívott magával neves televíziós személyiségeket is iraki útjára – jelentette ki Szekeres Imre honvédelmi miniszter a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában.

Fábry Cadillac-kel. Kockázati tényező
© hvg.hu
A miniszter elmondta, hogy a külpolitikai és katonai szakújságírókon kívül Fábry Sándor humorista is vele utazik Irakba. Meghívták Friderikusz Sándort is, aki azonban nem tudta vállalni a részvételt egyéb elfoglaltságai miatt.

Beszámolt arról, hogy mióta honvédelmi miniszter, már az összes missziót meglátogatta, ahol magyar katonák tevékenykednek, egyedül Irak van hátra, ahol 17 magyar kiképző katona dolgozik. A katonáknak névre szóló feliratos bicskát visz ajándékba.

A honvédelmi miniszter szeretné, ha a magyar közvélemény megismerné, hogy a magyar katonák milyen teljesítményre képesek. A külpolitikai és katonai szakújságírók viszont a közvélemény egy meghatározott részéhez képesek eljuttatni az információkat, de jóval szélesebb körben már nem.

A védelmi minisztérium tavaly novemberben és decemberben végzett közvélemény-kutatásából kiderült, hogy elismertségben az első három intézmény között van a Magyar Honvédség, de arról keveset tudnak az emberek, miért vannak külföldön magyar katonák, milyen feladatot teljesítenek ott.

Fontos, hogy ezt véleményformáló médiaszemélyiségek is lássák és mondják el saját véleményüket minderről. Szekeres Imre szavai szerint ugyan kockázati tényező, hogy Fábry Sándor műsorában nem feltétlen dicséri a kormány munkáját, de hangsúlyozta, a műsorvezető szuverén módon fog véleményt alkotni a katonákról. A miniszter reméli, hogy tisztességesen fog beszámolni a látottakról.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.