2006. június. 06. 09:40 MTI Utolsó frissítés: 2006. június. 06. 09:42 Itthon

Kuncze: a fővárosi közös lista nem érdeke a kormánypártoknak

Az SZDSZ és az MSZP közös fővárosi listaállítása egyik pártnak sem érdeke, az együttműködés csak a főpolgármester személyét illetően lehet célszerű - mondta Kuncze Gábor, a szabad demokraták elnöke a Magyar Televízióban.

Kuncze szerint ugyanakkor az ország más városaiban elképzelhető az MSZP-vel közös polgármesterjelölt és közös lista állítása is. A pártelnök szerint "semmi baj a közös listával, de hadd kérdezzem meg, hogy mi a baj a külön indulással, hiszen 1990 óta az SZDSZ mindig önállóan indult a fővárosban is". Magyarázatként hozzáfűzte, az SZDSZ-nek más a filozófiája, a történelme, a szavazótábora, és ezt a különbséget olyan módon is jelzi, hogy külön állít listát.

Kuncze Gábor arra az újságírói kérdésre, hogy amennyiben Demszky Gáborral kapcsolatban nem tudnak megállapodni az MSZP-vel, felülvizsgálják-e a szocialistákkal kötött megállapodást a visszaléptetésekről az országgyűlési választások második fordulójára, közölte: "Ezeket a megállapodásokat az egész országgal kötöttük és ezeket mi persze érvényesnek tekintjük, bár hozzáteszem, hogy most nem felsorolandó településeken éppen a szocialista politikusok nem tartják be ezt a megállapodást".

Kuncze Gábor beszélt arról is, hogy az SZDSZ a fővárosban Steiner Pállal (V. kerület) szemben nem indít jelöltet, Csécsei Bélával (VIII. kerület) szemben pedig a szocialisták nem indítanak jelöltet.

Lénárt László, az MSZP budapesti elnöksége ügyvezető alelnöke korábban azt közölte, hogy a két párt közös listaállítása esetén a szervezet támogatni tudja közös jelöltként az SZDSZ főpolgármester-jelöltjét, Demszky Gábort, megegyezés hiányában viszont kész arra, hogy önálló jelöltet állítson Molnár Gyula budapesti elnök, listavezető személyében.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.