2006. március. 13. 08:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. március. 13. 08:39 Itthon

Adósa marad a postának a Vizsla?

Csaknem hétmillió forinttal tartozik a Postának a Magyar Vizsla kiadója: a fizetési határidő ma jár le - értesült a Népszava. A lap úgy tudjuk, elszámolási vitába keveredett a kézbesítőcég a kormányt és tagjait élesen bíráló ingyenes lap kiadójával, az Adózók Érdekvédelmi Szövetsége (AÉSZ). A kézbesítés díjának egy részét - 4,5 millió forintot - már átutalták.

Nincs vitánk, nincs tartozásunk, nincs arról szó, hogy ne akarnánk fizetni a Vizsla második számának terjesztéséért - mondta a Népszavának az AÉSZ elnöke. A törlesztés határidejét nem kommentálta. Horváth Éva szerint azonban "meglepően sok visszajelzés érkezett az ország minden tájáról, hogy nem jutott el mindenhova a lap", ezért szeretnék tudni, a Posta hogy terített, mi lehet ennek az oka. Megjegyezte: "számítunk arra, hogy a Posta ezt méltányolja, és jóváírja a terjesztés díjában".

A Népszava információi szerint viszont a 3,5 millió példányban előállított januári második számból csak 2,7 millió érkezett meg a kézbesítővállalathoz. A maradék 800 ezer darab eljuttatása nem a Posta dolga volt és azt nem lehet tudni, hogy a reklamációk nem éppen ezt a részt érinthetik-e.

A 2002-es választások után a Fidesz is vitába keveredett a Postával – emlékeztet a lap. Akkor a párt a kampányidőszakban kiküldött levelei utáni költségeket nem fizetette ki arra hivatkozva, hogy a levelek nem jutottak el minden háztartásba. A vitát a kézbesítővállalat perre vitte, melyben végül 110 milliós követelése felét kapta meg.

(Népszava)

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.