2005. február. 18. 08:36 MTI Utolsó frissítés: 2005. február. 18. 08:41 Itthon

Tóth hallgat a Déli pályaudvari nemzetbiztonsági akcióról

A polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkár szerint nemzetközi gyakorlat, hogy napi ügyekben, amelyek műveleti információt tartalmaznak, nem állnak a nyilvánosság elé.

Tóth Andrást arról faggatták a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában, igaz-e, hogy a fővárosban a Déli pályaudvarhoz közel eső szállodánál titkosszolgálati akciók folytak a napokban, amelyek a sajtó feltételezése szerint összefüggésben vannak egy romániai al-Kaida-ellenes akciósorozattal.

"Legnagyobb sajnálatomra nem fogok tudni érdemben ebben a tárgykörben önnek választ adni, hiszen az a gyakorlatunk, hogy olyan ügyekben, amely ügyek éppen aktuálisan zajlanak – úgy szokták mondani, amelyek műveleti jellegű információkat tartalmaznak – azzal nem tudunk a nyilvánosság elé állni" – válaszolta a műsorvezető kérdésére Tóth András.

Mint mondta, "mindennek megvan a kihordási ideje, így annak is, hogy egy műveleti akció után mikor lehetséges és mikor érdemes a nyilvánosság elé állni".

Az államtitkár elmondta: „Európában a terrorfenyegetettség az elmúlt években nem csökkent, erre a madridi, vagy korábban az isztambuli merénylet tragikus példát mutatott. És az is igaz, hogy ahogy Európában a biztonsági intézkedések hatékonysága nőtt, úgy keresnek a terrorista szervezetek olyan területeket, ahol számukra kockázatmentesebben tudnak akciókat szervezni vagy előkészíteni". (…) Nekünk az a felelősségünk, hogy Magyarország ne legyen ilyen terület, és Magyarország ilyen szempontból még átmeneti terület, tehát tranzit országként se szerepelhessen a terrorista szervezetek útvonal-térképein".

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.