2014. december. 10. 15:47 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 10. 15:46 Instant tudomány

Putyin egyik tigrise visszatért Oroszországba

Két hónapos kínai kóborlás után visszatért Oroszországba az egyik szibériai tigris, amelyet társaival együtt Vlagyimir Putyin orosz elnök engedett szabadon májusban. A Kínába átkóborolt másik Putyin-féle szibériai tigris, Usztyin már 18 kecskével végzett a Hszinhua kínai állami hírügynökség egy november végi jelentése szerint.

A kínai Hejlungcsiang tartomány erdészeti hatósága kedden azt az információt kapta a határ orosz oldaláról, hogy Kuzja, egyike a Putyin által szabadon engedett három szibériai tigrisnek, a jeladója szerint visszatért Oroszországba.

Az orosz szakértők két évvel ezelőtt mentettek meg öt szibériai tigriskölyköt, amelyek közül hármat Putyin orosz elnök személyesen engedett vissza a vadonba idén májusban. Kuzját októberben Kína Hejlungcsiang tartományában észlelték, az állat mintegy 2200 négyzetkilométert barangolt be.

"Kuzja valószínűleg még vissza fog térni Kínába, mivel a vizeletével sajátjaként jelölte meg azokat a területeket, ahol járt" - nyilatkozta Csang Ming-haj, a macskafélék északkelet-kínai kutatóközpontjának igazgatója, aki szerint Kína stabil erdő-ökoszisztémája, és a gazdag zsákmány lehetősége előnyös lehet a ragadozó számára.

Az igazgató azt mondta, hogy Kuzja két hónapos kínai kóborlása alatt ugyan nem kerülte el a lakott településeket és utakat, azonban egyszer sem ejtett el háziállatokat. (Korábbi kínai sajtóhírek szerint viszont az állat október közepén megevett öt csirkét egy kínai gazda portáján.)

A Kínába átkóborolt másik Putyin-féle szibériai tigris, Usztyin már 18 kecskével végzett a Hszinhua kínai állami hírügynökség egy november végi jelentése szerint. 

A becslések szerint világszerte csupán 600 vadon élő szibériai tigris lelhető fel, ebből kevesebb mint 30 kínai földön.

 

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.