2014. május. 05. 10:24 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 05. 10:23 Instant tudomány

Nem vész kárba a Costa Rica-i krokodilkönny, mert megisszák

Krokodilkönnyeket ivó rovarokat figyeltek meg Costa Ricán. A méh és a pillangó valószínűleg sóhoz és fehérjéhez jut ezen a szokatlan módon.

Costa Rica sokszínű állatvilágáról ismert. Carlos de la Rosa, a La Selva Biológiai Kutatóállomás vízi ökológusa egy csapat diákkal és fotóssal az ország északkeleti részén, a Puerto Viejo folyón hajóztak decemberben, amikor arra lettek figyelmesek, hogy egy lepke és egy méh egy kajmán könnyeit isszák. A természet különös játékát a Frontiers in Ecology and the Environment című szaklapban írta le.

A só általában ritkán kerül a szárazföldi növényevők szervezetébe, így De la Rosa abból indult ki, hogy a rovarok azért isznak könnyet, hogy sóhoz és fehérjéhez jussanak. Az általuk látott két könnyivó rovar a sárgás-narancsos pillangó, a Dryas iulia és egy magányos méh volt.

De la Rosa szerint nem először figyelték meg a jelenséget: ő maga is látott már teknős és kajmán könnyét ivó lepkéket, más kutatók pedig arról tudósítottak, hogy méhek kóstolgatták teknős, sőt, az ember könnyét.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.