Folytatódik a keszthelyi belváros megújítása.
Folytatódik a keszthelyi belváros megújítása. Aláírták a fejlesztés második üteméről szóló, több mint félmilliárd forintos támogatási szerződést.
A második ütem teljes költsége mintegy 730 millió forint, amelyhez az önkormányzat 125 millió, a város tulajdonában lévő Keszthelyi VÜZ Nonprofit Kft. pedig 49 millió forint önrészt vállalt. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács (NYDRFT) továbbá közel 540 millió forint támogatást ítélt meg.
A második ütem tartalmazza a keszthelyi gyalogos sétány kiépítését a piacon át az Arany János utcáig, a piac építészeti átalakítását, a Széchenyi utca megújítását és a sétálóutca északi részének homlokzat-felújítással és útépítéssel járó rendezését. Felújítják a főtéri premontrei rendház homlokzatát, az épület alagsorában vendéglátóegységet, az előtte lévő téren pedig teraszt alakítanak ki.
Több, közlekedéssel kapcsolatos átalakítás is történik, például a Georgikon utca és a Vásár tér térrendezési, közlekedésszervezési munkálatai, de a munkálatok kiterjednek a Helikon és Sörház utca irányába is.
A projekthez konzorciumi partnerként a gazdasági elemeket megvalósító Keszthelyi VÜZ Nonprofit Kft., belvárosi vállalkozók, valamint a rendház tulajdonosa, a Csornai Premontrei Prépostság is csatlakozott.
A hivatalos támogatási értesítést követően a város által indított első közbeszerzési eljárás eredménytelen volt, mert az egyetlen pályázó ajánlata nem fért bele az előzetes tervek szerinti költségvetési keretbe. A megismételt eljárás - több költségcsökkentő tárgyalási fordulóval - már sikerrel járt, a beruházás első ütemét is megvalósító konzorcium, a Közgép Építő- és Fémszerkezet Gyártó Zrt., illetve a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. közösen nyerte el a munkákat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.