A független országgyűlési képviselő szerint Nagy Ádámnak a köztisztviselői fizetéséből és a bizottságokban kapott pénzből nem futna az 1800 négyzetméteres pesti ingatlanra. Az egyesült ellenzék Rogán Antal lemondását követeli.
Tavaly októberben 1800 négyzetméteres budapesti ingatlant vásárolt a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar tulajdonában álló cégtől Nagy Ádám, Rogán Antal kabinetfőnöke – derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő hozott nyilvánosságra a közösségi oldalán.
Nagy amiatt került be a hírekbe, hogy a 444.hu a Völner–Schadl-ügy ügyészségi nyomozati dokumentumai – köztük lehallgatott telefonbeszélgetések leiratai – alapján megírta: egyike volt azoknak, akiknek Schadl György, a végrehajtói kör korrupciós ügyek miatt letartóztatott elnöke vélhetően egyetemi vizsgát „varázsolt”.
Az évek óta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán mellett dolgozó Nagyról (aki a miniszter egyik fiának keresztapja is) a napokban kiderült, hogy
- három évig a Hungaroring Sport Zrt. igazgatósági tagja volt,
- ma is az Antenna Hungária igazgatósági tagja, valamint
- a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. felügyelőbizottságának tagja.
Emellett cégtulajdonos is, az övé a 2020-ban alapított, ingatlanok bérbeadásával, üzemeltetésével foglalkozó Nadan Kft., amely első teljes üzleti évében több mint 30 millió forint nyereséget ért el, közben pedig felvett 348 millió forint hitelt. Ez a vállalkozás vásárolta meg Hadházy szerint a végrehajtói kar tulajdonában álló Városligetház 13 Zrt.-től a Szegedi út 35-37. alatti ingatlant. A képviselő ennek értékét „alsó hangon” félmilliárd forintra tette.
A politikus úgy véli, hogy Nagy Ádám köztisztviselői fizetése nem lehet több 500-600 ezer forintnál havonta, és a bizottságokban sem keres a nyilvános adatbázisok szerint többet összesen félmillió forintnál. Mint írta: „De hopp, néhány hónapja megvesz egy minimum félmilliárdos ingatlant, és pont attól a Végrehajtói Kartól, amelynek a vezetője vesztegetés miatt előzetesben ül tavaly november óta. Az pedig szintén totális véletlen csak, hogy Rogán a válása után az ő apjától bérelt luxuslakást.”
Hadházy szerint a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszternek válaszolnia kell arra, tudott-e arról, hogy kabinetfőnökének Schadl György intézte a vizsgáit, és arra is, hogyan landolt nála az ingatlan.
Az Egységben Magyarországért, azaz a választási szövetségben induló hat ellenzéki párt csütörtökön nyílt levélben és közös sajtótájékoztatón szólította fel lemondásra Rogán Antalt. Úgy látják, hogy Rogán tárcája a nyilvánosságra került nyomozati anyagok alapján érintett a rendszerváltás utáni politikatörténet legmagasabb szintig érő korrupciós ügyében.
Az ellenzéki pártok szerint Nagy Ádámnak a róla kiderült ügyek miatt büntetőjogi felelőssége van, csaló, bármilyen köztisztviselői feladatra méltatlan, felmentése nem halasztható.
A DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd szerint „ezek a gyalázatos események nem történhettek volna meg a miniszter tudta nélkül, sőt, okkal feltételezhető, hogy az egyetemi oktatókkal szembeni nyomásgyakorláshoz Rogán Antal aktív közreműködésére is szükség volt, és az sem kérdés, hogy a miniszter maga is aktív közreműködője és kedvezményezettje volt a végrehajtómaffia működésének”.
Schadl Györgyöt december elején tartóztatták le, mert az ügyészség szerint összesen több mint 884 millió forint kenőpénzt fogadott el kamarai praxisokért cserébe. Az ügyben érintett Völner Pál, aki lemondása előtt az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára és a miniszter, Varga Judit helyettese volt. A gyanú szerint nála 2018 májusa és 2021 júliusa között összesen 83 millió forint landolt. Az alkalmanként 2-5 millió forintos összegeket konspirált módon vette át a végrehajtói kar immár letartóztatásban lévő elnökétől.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.