Itthon hvg.hu 2022. január. 19. 14:53

Ügyvédje szerint törvénytelenül figyelték meg Völner Pált

Papp Gábor arról ír, hogy a lemondott államtitkár követése és lehallgatása sem volt törvényes, mert azt a mentelmi jogának felfüggesztése előtt kezdték meg.

Schadl-Völner-ügy
Friss cikkek a témában

Közleményt juttatott el a hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsított Völner Pál ügyvédje a 24.hu-hoz, amelyben azt közölte: a nyomozati iratok egy része alapján meggyőződése, hogy nem támasztják alá és nem igazolják az Igazságügyi Minisztérium lemondott államtitkárával szemben közölt gyanút.

Papp Gábor szerinte a 444.hu által feldolgozott lehallgatási jegyzőkönyvek sem cáfolják meg Völner állítását, amely szerint soha nem kapott pénzt Schadl Györgytől, a végrehajtói kar elnökétől. Úgy véli, hogy „(a jegyzőkönyv) során egyébként Völner Pál neve el sem hangzik”.

Azt is írta, hogy a szerdán a sajtóban megjelent beszélgetéstöredékek a nyomozati iratokból önkényesen kiragadott és a 444.hu szerkesztősége által a saját ízlése szerint összeválogatott részletek.

Valamint jelezte, hogy szerinte a nyomozati iratokban „gazdámként” emlegetett személy egyértelműen azonosítható. Róla azt írta, hogy nem politikus, és nem is közismert személy.

Papp Gábor azt is kiemelte, hogy Völner telefonbeszélgetéseit 2021 áprilisától rögzítették, ami alapján szerinte a korábbi hatósági tájékoztatástól eltérően már akkortól folyt a nyomozás. Erről azt közölte, hogy

az Országgyűlési törvény mint sarkalatos törvény rendelkezése és ezzel összhangban a büntető jogtudomány szerint országgyűlési képviselő ellen folyó büntetőeljárásban nem értékelhető bizonyítékként az olyan leplezett eszközből származó adat, amelyet az országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztése előtt szereztek be, ami azt jelenti, hogy Völner Pál mentelmi jogának felfüggesztése előtti megfigyelése, követése és lehallgatása törvénytelen volt."

Völner Pál, aki lemondása előtt az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára és a miniszter, Varga Judit helyettese volt, a gyanú szerint 2018 májusa és 2021 júliusa között összesen 83 millió forintot kapott a Magyar Bírói Végrehajtói Kar immár letartóztatásban lévő elnökétől, Schadl Györgytől egyebek mellett azért, hogy azokat nevezzék ki végrehajtónak, akiket ő támogatott.

Hirdetés