Az épületet Paár Attila cége - mely még az OLAF-vizsgálat előtt kivásárolta Tiborczot az Eliosból - vette meg 2017-ben. Paár idén augusztusban - nagyjából azzal egy időben, hogy Mészáros és Tiborcz belengették együttműködésüket a műemléki ingatlanpiacon - céget alapított a villa kezelésére. A BDPST egymilliárdot költ a villa butikhotellé alakítására.
Augusztusban közleményben tudatta az Appeninn, hogy a Mészáros-féle Konzum-csoport és a Tiborcz tulajdonában álló BDPST Group együtt fog működni a az ingatlanfejlesztés és üzemeltetés területén. A BDPST Zrt. stratégiai befektetőként megvásárolta a Konzum PE Magántőkealap 20,59 százalékos részvénycsomagját. Tiborcz akkor azt nyilatkozta, itt az idő, hogy „kiaknázzák a két társaság közötti szinergiákban rejlő üzleti potenciált”, és elsősorban prémiumkategóriás, leromlott állapotú, műemléki épületekkel foglalkoznak majd.
A kiaknázás pedig meg is kezdődött; az Andrássy út 116. szám alatti villát butikhotellé alakítja a BDPST. Weiss Manfréd 1509 négyzetméteres villáját Paár Attila cége, a West Hungária Bau Vagyonkezelő Kft. vette meg 2017 februárjában 723,6 millió forintért, valódi verseny nélkül, a kikiáltási árnál csak egy licitlépcsőnyivel többért. Paár idén augusztusban új céget is alapított a villa kezelésére. A BPA 116 Vagyonkezelő Kft.-t 640 millió forint alaptőkével indította el Paár vállalkozása, a WHB Vagyonkezelő. Ez a cég másfél évvel ezelőtt 723 millió forintért szerezte meg az Andrássy út 116. alatti épületet az állami vagyonkezelőtől. Paár Attila építőipari vállalkozásai a közbeszerzések egyik leggyakoribb nyertesei, a WHB-csoport 2017-ben 342,5 milliárd forintért kapott megbízásokat. 2015-ben Paár cége vette át a kormányfői vő üzletrészeit a csalás gyanújába keveredett Elios Innovatív Zrt.-ben.
A villa 1944-ig az ország leggazdagabb gyáriparosának tulajdonában volt, akkor a nácik kisajátították a zsidó család ingatlanát. A BDPST közleménye szerint az 1876-77-ben épült villa a századfordulós Budapest egyik büszkeségének számított, és állítólag öt évvel hamarabb volt benne villanyvilágítás, mint az angol királyi palotában. A 12 hónapig tartó teljes körű korszerűsítés során most az épületet szerkezetkész állapotig visszabontják, megtartva és felújítva az eredeti homlokzatot, valamint az olyan, építészeti szempontból értékes eredeti elemeket, mint például a földszintről felvezető csavart falépcső. Az épületben lesz egy a nagyközönség előtt is nyitva álló kávézó is. A beruházás összege meghaladja az egymilliárd forintot.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.