Túladtak az Appeninn Üzemeltetőn, Tiborcz korábbi üzleti partneréhez került
A cég 2021-ben veszteséges volt, új néven működik tovább.
A cég 2021-ben veszteséges volt, új néven működik tovább.
Állami tízmilliárdok folynak ki strandokra és fürdőkre, amelyek a települések utolsó szabad bevételét adhatják, míg divatos helyeken a kormányhoz közel álló befektetők profitját hizlalják. Az adóján keresztül a belépőjegyet duplán megfizető polgár pedig csak lesi az árak emelkedését.
Eddig közösen használt tereiket, sétányukat féltik a helyiek Aligán, ahol a fürdőegyesület és néhány képviselő szerint a beruházó csak úgy ad tájékoztatást a változtatásokról, ha a megbeszéléseken részt vevők titoktartási nyilatkozatot írnak alá. Közben bontják a régi épületeket, és egy fesztivált is Aligára hoztak. A fejlesztő szerint hangulatkeltés, hogy lezárnák a strandot, a dózerolást viszont szükségesnek ítélték.
Turisztikai attrakcióra és szolgáltatásfejlesztésre adott be pályázatot az Appeninn alá tartozó cég, és győzött.
Tiborcz István interjúban beszélt az Appeninn részvények és a visegrádi üveghegy eladásáról is. Szerinte a kritikusai segítettek abban, hogy jó projektekbe fogjon, az airbnb-t pedig bírálta, mert ebben a piaci szegmensben nem ritka az adóelkerülés és a szabályok be nem tartása.
A cégnév feltehetően Miskolcra utal, a magánhangzók kihagyását Orbán Viktor veje hozta divatba BDPST Zrt.-jével.
Járvány van, de egyesek üzletét ez sem tudja elrontani.
A koronavírus európai, így magyarországi terjedése óta mélyrepülésben vannak mind Tiborcz István, mind Mészáros Lőrinc, mind Jászai Gellért cégének részvényei.
Korábban még Simicskáé volt a cég.
Az EB Hungary Invest évekig kispályázott, ma sorra nyeri a milliárdos közbeszerzéseket.
A közgyűlés további két új igazgatósági tag érkezéséről is döntött.
Eladja az Opus Global az Appeninnben lévő tulajdonrészét, ha megfelelő ajánlatot kap.