Átalakuló Aliga: "Csak a rombolást látjuk, meg a milliárdos támogatásokat, de arról nem beszél senki, mi épül"
Eddig közösen használt tereiket, sétányukat féltik a helyiek Aligán, ahol a fürdőegyesület és néhány képviselő szerint a beruházó csak úgy ad tájékoztatást a változtatásokról, ha a megbeszéléseken részt vevők titoktartási nyilatkozatot írnak alá. Közben bontják a régi épületeket, és egy fesztivált is Aligára hoztak. A fejlesztő szerint hangulatkeltés, hogy lezárnák a strandot, a dózerolást viszont szükségesnek ítélték.
Aki ritkán jár az aligai strandon, annak olyan, mintha a területen már évek óta megállt volna az idő, egy-két kalapácshangot leszámítva elsőre egyáltalán nem tűnik fel, hogy bármi is történt volna ott. Ám ahogy sok mindenben, úgy itt is az ördög a részletekben rejlik: Aliga láthatatlanul alakul át, az első lépéseket pedig már bőven megtették a beruházók.
A terület nagyobb része, egy 37 hektáros ingatlan, jelen pillanatban az Appeninn nevű tőzsdei cég tulajdonában van (a cégről később). Ezen kívül hozzájuk került egy 10 hektáros aligai ingatlanrész, és egy 167 férőhelyes, állami tulajdonban levő kikötő vagyonkezelési joga is.
A közvetlen Balaton-parti ingatlanon tehát elméletben az Appeninn az úr, a helyzet viszont nem ilyen egyszerű. Hiába magánterület ugyanis a hatalmas ingatlan jó része, a lakosokat nem lehet kizárni, köszönhetően többek között annak a bizonyos 10 hektárnak, amely még az államé. Amellett viszont, hogy a helyieket beengedik, tájékoztatni is illene őket, ám ez mostanában a helyi fürdőegyesület szerint teljesen elmarad.