Hollandok lehelnek életet Békéscsaba üresen álló szállójába
A másfél évtizede üresen álló békéscsabai Kőrös Hotelt holland magánszemélyek vették meg, akik szállodát és konferenciaközpontot szeretnének csinálni az épületből.
Holland magánszemélyek vásárolták meg a közel másfél évtizede üresen álló Körös Hotel épületét Békéscsabán a belvárosban - jelentette be Békéscsaba alpolgármestere csütörtökön a volt és az új tulajdonosokkal közösen tartott sajtótájékoztatón.
Hanó Miklós elmondta, hogy az önkormányzat közvetítő szerepet vállalt a felek között a hotel értékesítése és "újraélesztése" érdekében. A holland befektetők bemutatták a látványterveket, amelyek a Munkácsy városrészhez méltó szálloda és konferencia központról szóltak, és a város főépítészével egyeztetve készültek el. A több százmilliós beruházás fontos Békéscsabának, hiszen a szállodakapacitás bővülése mellett újabb munkahelyek jönnek létre - tette hozzá az alpolgármester.
A belváros rehabilitációjának első ütemében korábban már megújult a szálloda környezete, felújították a műemléki épületeket. A hotel szomszédságában felépült a Csabagyöngye Kulturális Központ, megszépült a Szent István tér.
A Körös Hotel adásvételi szerződését a felek már aláírták, a földhivatali tulajdonbejegyzést követően indulhatnak az építéssel kapcsolatos engedélyeztetések - hangzott el a tájékoztatón, ahol azonban az ügylet értékét érintő kérdésre nem válaszoltak.
A vevők részéről Louis van Balen elmondta: több ingatlanbefektetésük van Magyarországon a turizmusban, Badacsonyban, Tapolcán. Gyulán panziót és éttermet létesítettek, tapasztalataik szerint egyre több a városba látogató vendégek száma.
Úgy vélte, Békéscsaba gasztroturisztikai központtá nőtte ki magát a térségben. Megépült a kolbászfaluként is funkcionáló, egész évben üzemelő CsabaPark, az új létesítmény látogatottságára és a konferenciaturizmusban rejlő lehetőségekre alapozva érdemes Békéscsabán idegenforgalomba befektetni - mondta.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.