Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2010. október. 28. 07:00

Új őrület: luxus dokk a jachtunknak

Luxus dokkot talált ki egy thaiföldi ingatlanfejlesztő.

Luxus dokkot talált ki egy thaiföldi ingatlanfejlesztő.Koncepciójának (Aquaminium) az a lényege, hogy a tulajdonosoknak nem egy távoli kikötőbe kell menni, ha éppen jachtjukra akarnak szállni, hanem elegendő két-három lépés és máris beszállhatnak a villájuk vagy luxus apartmanjuk alatt parkoló járműbe.

WSJ
Csak két lépés és máris ülünk a jachton
WSJ

Vízhez közeli lakóparkok már vannak több országban is, de olyanok még nincsenek, amelyekben a jachtoknak is külön beállót, méghozzá szuper technikai színvonalút alakítottak volna ki. A magyarok által is kedvelt thaiföldi üdülőhelyen, Phuketen van az első ilyen lakótömb, s abban két penthouse lakáshoz tartozik két jachtbeálló. Minden más apartman tulajdonosa csak az épület előtti vízparton szállhat be saját járművébe.

A közeli kikötőben is jó sok hajó állomásozik
WSJ

A fejlesztő saját bevallása szerint James Bondtól kapta az ötletet. Filmjeiben állandóan gyorsan be kell ugrani valamilyen hajóba, ami persze mindig kéznél van. Úgyhogy miért ne lehetne egyszer egy olyan villát is építeni, ahol az életben is ott himbálózik a jacht? Az Aquaminiumot tavaly fejezték be, mind a 15 lakóegységet eladták és már épül a következő tömb is.

A lakópark egyik kellemes szolgáltatása a kis medence
WSJ
Az egyik luxus apartman belülről
WSJ

A fejlesztő nem nevezte meg a vevőket, de azt elmondta, hogy kétharmaduk hongkongi és szingapúri cégek vezérigazgatói, ketten tajvani milliomosok. Az árak 734 ezer dollárnál kezdődnek, ennyiért egy 169 négyzetméteres, két hálószobás lakrészt lehet venni. A legdrágább a 280 négyzetméteres Grand Villa, azért 10,5 millió dollárt kérnek.

 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.