2009. február. 23. 12:45 Utolsó frissítés: 2009. február. 23. 13:24 Helyi érték

Kimentették a jeges vízből – ötvenezres számlát kapott

Nyomozást indított a soproni városi ügyészség a Concorde speciális mentőcsoport ügyében. A cég ugyanis kiszámlázta a forró teát és a száraz ruha árát annak a férfinak, aki alatt beszakadt a Fertő-tó jege – írja a Kisalföld.

A baleset még január elején történt a Fertő-tavon, egy fiatal férfi alatt szakadt be a jég korcsolyázás közben. Ki tudott mászni a jeges vízből és a parton segítséget kért az ott állomásozó speciális mentősöktől, akiktől forró teát és száraz ruhát kapott, és mellékesen elkérték az adatait is, míg kiértek az „igazi” mentősök. Másnap azonban megjelent nála Sztojka András, a mentőcsapat vezetője és átadott egy határozatot, valamint a „közfeladat ellátásáról” szóló, közel 50 ezer forintos számlát.

Az ügyészség a számlaadás körülményeinek kivizsgálására valóban nyomozást rendelt el – erősítette meg az a Kisalföld információját dr. Riba Katalin, a megyei főügyészség szóvivője. A rendőrségi nyomozás március 22-én zárul le, akkor az ügyészség hivatott eldönteni, hogy vádat emel vagy megszünteti a nyomozást, esetleg a határidejét meghosszabbítja és így a nyomozás tovább folytatódhat. Fokozott felügyeletet is bejelentett az ügyészség, és az alapítvány működésének törvényességét is kivizsgáltatják – tájékoztatott a szóvivő. Közben kiderült: az  ÁNTSZ regionális szervezete is vizsgálja a Concorde ügyét, miután kiderült, hogy a soproni speciális mentőknek nincs érvényes működési engedélyük.

Sztojka András, a Concorde mentőcsapatának vezetője elmondta: alapítványuknál is belső vizsgálat indult az esetleges szabálytalanságok feltárására, ám az ellenőrzés törvénytelenséget nem tárt fel. „Minden szabályosan történt" – jelentette ki Sztojka András.

 

 

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.