Gazdaság HVG 2024. december. 23. 09:10

Nagyon sokan kaptak rá idén a kriptókra

A kriptopiaci befektetők majdnem fele 2024-ben kezdett kereskedni.

Nem hagyta érintetlenül az embereket a kriptopiac idei fellendülése: a Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje által elvégzett felmérés szerint a felhasználók 45 százaléka 2024-ben lépett be a kriptopiacra, amit azzal magyaráztak, hogy az itt elérhető vagyonelemek nagy mértékben felértékelődtek, de a decentralizáció, a pénzügyi függetlenség és a tranzakciók gyorsasága is fontos motiváló tényezők voltak. Az új csatlakozók mintegy negyede (24,5 százalék) az elmúlt félévben, ötödük (20,6 százalék) pedig az elmúlt egy évben került kapcsolatba a kriptóval.

A válaszadók többsége (44 százalék) a teljes vagyonának kevesebb mint 10 százalékát tartja kriptoeszközökben, 24 százalék pedig 10-25 százalék közötti részesedésről számolt be.

A világszerte 27 ezer ember megkérdezésével elvégzett felmérés szerint a felhasználók a kriptopiac további érését és a hagyományos piacokra kifejtett hatásának fokozódását, emiatt pedig a szabályozói környezet javulását várják a közeljövőben. A megkérdezettek mintegy ötöde (19,3 százalék) szerint növekedni fog a szabályozottság, 16 százalék pedig az intézményi befektetők és hagyományos pénzügyi intézetek nagyobb arányú részvételére számít. Sokan, a felmérésben résztvevők mintegy harmada (31 százalék) napi rendszerességgel kereskedik kriptóval.

A felmérés rámutatott arra is, hogy

a felhasználók szerint a mesterséges intelligencia által alkotott tokenek lesznek 2025-ben a piac főszereplői,

közel 24 százalék szerint ez a vagyonelem járul majd hozzá leginkább a bővüléshez. A második helyen a mémcoinok állnak, 19 százalékkal, őket követik a DeFi és Layer 1 tokenek körülbelül 12 százalékos aránnyal.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?