A magánegészségügyi szolgáltatóknak és ügyfeleiknek, betegeiknek is fontos a HVG Év betegbarát szolgáltatója díj. Idén a sok pályázó közül a Grand Prix-t a ProctoMed nyerte el.
A Betegbarát projekt egy évvel ezelőtt indult, ekkor választották meg először az Év betegbarát szolgáltatóit is. A díjat azok a magánegészségügyi szolgáltatók nyerik el, amelyek Magyarországon 2023-ban a legjobb betegközpontú ellátást nyújtják. Tavaly a legmagasabb, arany fokozatot a Geomedical Orvosi Kft., a Laborpont Kft. és a Da Vinci Magánklinika kapta, a Grand Prix-díjat pedig a Geomedical Orvosi Kft. nyerte el.
Idén, immár a HVG-vel közösen, november 12-én a HVG Health Excellence 2024 magánegészségügyi konferencia és gála keretében adták át az elismeréseket.
A versengés során nem az egészségügyi ellátótevékenység orvosszakmai színvonalát mérik, hanem a páciens-, ügyfél- és betegközpontú szakmai hozzáállást és szolgáltatáskialakítást értékelik az ügyfelek szemszögéből. Az elismerés célja, hogy erősítse a betegközpontúságot a magyar magánegészségügyben, hiszen a páciensek egyre inkább elvárják a személyre szabott, odafigyelő kiszolgálást.
Az értékelési procedúra mind a szolgáltatók, mind az ügyfelek számára előnyös: a szolgáltatóknak lehetőséget nyújt, hogy visszajelzést kapjanak a betegközpontú megközelítésük megfelelőségéről, ezáltal javulhat a versenyképességük, a betegeket pedig abban segíti, hogy megbízható, valóban betegközpontú intézményt válasszanak.
Idén a zsűri tizenöt fő- és öt alkategóriában bírálta el a jelentkezőket. A főkategóriák sora a bőrgyógyászattól, a fogászattól és a foglalkozás-egészségügytől kezdve a labor/diagnosztikán, mentőszolgáltatáson, otthonápoláson át a plasztikai sebészetig, szemészetig, szülészetig terjedt. Alkategóriákat a magánkórházak (többszakmás és egyszakmás), illetve a magánorvosi cégek (budapesti, vidéki és országos) határoztak meg.
Az érdeklődés idén nagyot nőtt, a tavalyinál mintegy harmadával több, száznégy nevezés érkezett. A döntőbe összesen ötvenhat szolgáltató jutott be a tizenkét kategóriában.
Az idei verseny fődíját, a Grand Prix minősítést a Procto-Med Kft. nyerte el a magánorvosi cégek Budapest alkategóriájában. Arany minősítést szerzett rajta kívül még hét szolgáltató: a Doktor Plusz Medical Kft., a Geomedical Egészségügyi Központ, a MindentMent Kft., a Premier G. Med Egészségügyi Kft., a Saint James Hospital Hungary, a Tagore Medical Center és a Wáberer Medical Center Kft.
A fődíjas ProctoMed proktológiára és gasztroenterológiára szakosodott szolgáltató, húsz szakorvosuk évi mintegy hatezer páceinst lát el, és több mint kétezer műtétet végeznek évente. Céljuk, hogy a proktológiai problémák ne legyenek tabuk, és pácienseink bátran megosszák velük panaszukat és tüneteiket. A ProctoMed a gátlások oldása érdekében még TikTok-csatornát is indított „Minden, ami végbél. Tabuk nélkül, egyénre szabottan!” címmel. A proktológiai problémák kapcsán ugyanis különösen fontos a megelőzés, a betegség felismerése – vagyis annak fontossága, hogy a beteg orvoshoz forduljon. A pácienseik sokszor nem általános szűrővizsgálatra érkeznek, gyakran sürgető, akár azonnali műtétet igénylő panaszuk van. Ennek megfelelően az akut eseteket az év minden napján, a nap minden órájában, rövid várakozási időkkel, diszkréten kezelik.
A HVG Health Excellence 2024-en bejelentették az Egészségértés díj és Az év gondoskodó munkahelye eredményeit is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.