A Népszava forrása szerint csúszik az újraindulás, kezdetben minimális mennyiséget termelhet csak a gyár.
Az egykori Dunaferr, amely ma a brit-indiai Liberty Steel tulajdonában áll, hónapok óta nem működik: a meleghengermű munkatársait szeptemberben küldték állásidőre, az acél- és kokszelőállító pedig hónapok óta áll. A vállalat legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy megszűnt a területén (a gyárban és a cég által fenntartott iskolában is) a víz- és az internetellátás, noha elvileg a gyárat kedden újraindították. A szolgáltatásokat másnapra helyreállították.
A Népszava névtelen forrására hivatkozva most azt írja: a meleghengermű újraindítására minimálisan is heteket kell várni. A munkáltató a hét elején arról tájékoztatta ugyanis a dolgozókat, hogy a hengermű dolgozóit az állásidőről november 15-től kezdődően visszahívja. Az alkalmazottak ekkortól elkezdik előkészíteni a hengerelést elindítását, ami legalább három hetet vesz igénybe – mondta a lapnak a forrás. Legjobb esetben tehát decemberben indulhat meg a termelés,első körben minimális kapacitással.
A Liberty hengerműve, a Dunarolling ellen nemrég felszámolást indított az ISD Power, amely az előző tulajdonosi struktúrában a Dunaferr áramellátásáért felelt. A társaság vitatja a felszámolási kérelmet, mondván, az energiaszolgáltatásról nem ő, hanem még a jogelődje állapodott meg.
A HVG a napokban írta meg: a nyáron végképp leállított kohót megöröklő másik leányvállalatuk, a Duna Furnace ellen is felszámolási kérelmet nyújtottak be, ennek szeptember 20-án helyt adott a bíróság. Hogy a Liberty ezt is vitatja, az abból derül ki, hogy a felszámolás máig sem indult el. A Furnace ellen az egyik alvállalkozó, az acélhulladékot kezelő, ukrán hátterű Keramet Kft. kezdeményezte az eljárást még az év elején, miután a Liberty egyoldalúan felmondta a szerződését. A Keramet több mint 300 millió forintjáért küzd.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.