A minisztérium szerint többször is emelték a közalkalmazotti fizetéseket, nem csupán egyszer.
Valótlanságot állít a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium szerint a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, aki a 24.hu-nak beszélt arról, mennyire keveset keresnek a kormányhivatalok és járási hivatalok dolgozói – állítja a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM), amely a lapot is megvádolta valótlanságok terjesztésével.
A 24.hu szerdán reggel számolt be arról, hogy a kormányhivatali dolgozók mindössze 220 ezer forintot keresnek. Ez 27 ezer embert jelent, akiknek ez a pénz annyira kevés, hogy sokszor ők maguk is szégyenkeznek miatta. Plusz juttatásaik alapvetően nincsenek, egyedül a törvényben meghatározott minimumot, kilométerenként 18 forintot kapnak munkába járás költségtérítése címen. A hierarchia tetején viszont jóval magasabb összegek repkednek: július elsejével havi bruttó 2,65 millió forintra emelték az államtitkárok fizetését, a miniszterekét pedig 3,53 millióra, mindkettő 14 százalékos emelést jelent.
A minisztérium szerint „a cikkben szereplő állításokkal ellentétben a valóság az, hogy a kormányhivatali munkatársak az elmúlt öt évben háromszor részesültek béremelésben: 2020 márciusában átlagosan – a cafeteria bevezetésével együtt – 18 százalékos, 2022-ben átlag 10 százalékos, míg tavaly júliustól átlagosan 15 százalékos emelés történt. Így 2020 óta összesen átlagosan csaknem 50 százalékos illetményemelés valósult meg a kormányhivataloknál, az ott dolgozók bruttó átlagbére jelenleg 510 585 forint – olvasható a közleményben.”
Navracsics Tibor minisztériuma szerint a 24.hu Boros Péterné szakszervezeti elnök szavai alapján azt állítja, hogy az utóbbi öt évben mindössze egyszer volt emelés. Ez az állítás szerintük „nemcsak valótlan, de a szféra ismeretének teljes hiányáról, vagy szándékos félretájékoztatásról tanúskodik.” Nem igaz szerintük az sem, hogy „a kormányhivatali dolgozók jelentős része a garantált bérminimumért dolgozna. Ezzel szemben az igazság az, hogy a 34 ezer kormányhivatali dolgozó 98,7 százaléka magasabb illetményben részesül, mint a garantált bérminimum.”
A minisztérium közleményével kapcsolatban kerestük a szakszervezetet, ha reagálnak, arról be fogunk számolni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.