Gazdaság hvg.hu 2024. május. 20. 05:30

Nekem valók-e a tőzsdei befektetések? - Kasszakulcs #17

Hogyan működnek a tőzsdei befektetések? Milyen pénzügyi tudás kell hozzá? Mekkorát szabad kockáztatni? Minden kérdést tisztáztunk pénzügyi podcastunkban.

Az állampapírokat, különböző kötvényeket jól ismerjük – de mi van akkor, ha kicsit kockáztatnánk, és a tőzsdén próbálnánk szerencsét?

Pénzügyi podcastunkban annak jártunk utána, hogyan működnek a tőzsdei befektetések, milyen ismeretekre és szakemberekre van ehhez szükségünk, kinek és mekkora kockázatot érdemes vállalni és hogyan lehet kiszállni belőle, ha eljön az idő. Gyükeri Mercédesz és Sztojcsev Iván vendége Pekár Dávid, a Raiffeisen Alapkezelő befektetési igazgatója volt.

Kövesse és hallgassa meg a Kasszakulcs műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts

Vagy iratkozzon fel a HVG Podcastok csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube

  • 0:42: Hogyan működnek a tőzsdei befektetések?
  • 1:55: Miért fontos felmérni az ügyfél előzetes pénzügyi tudását a bankárral való együttműködés előtt?
  • 3:09: Milyen helyzetekben gondolkodhat el valaki azon, hogy saját maga belevág a befektetésbe, és mikor érdemes mindenképp segítséget kérni? Mennyire megbízhatók a tőzsdei applikációk?
  • 5:06: Milyen szabályokat érdemes figyelembe venni befektetés előtt?
  • 7:16: Hogyan érdemes eldönteni, hogy mekkora kockázatot vállaljunk?
  • 9:02: Mi az a rossz forgatókönyv, amikor komoly veszteség ér valakit, aki egyébként türelmes és kockázattűrő?
  • 10:54: Van-e általános szabály arra, hogy a vagyonunk vagy jövedelmünk mekkora hányadát érdemes részvényekbe fektetni?
  • 13:11: Mekkora jövedelem vagy vagyon esetén érdemes belevágni a tőzsdei befektetésbe?
  • 15:07: Milyen lehetőségek vannak likvid tőke realizására?
  • 16:15: Van-e arra vonatkozó szabály, hogy hogyan és mikor érdemes kiszállni?
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.