Ennyi okosmérőt telepít ugyanis az E.ON. Az új mérővel az áramfelhasználás mellett a napelemesek a betáplálás is nyomon követhetik.
Nem csönget többé a villanyóra-leolvasó annál a több mint 165 ezer dunántúli és Pest megyei felhasználónál, akinél új okosmérőt telepít az E.ON. Ezzel 432 ezerre nő a vállalat területén használt okosmérők száma, míg országos szinten jelenleg 650 ezer ilyen mérő üzemel, számuk pedig a következő években összesen 800 ezerre emelkedik – derült ki az E.ON közleményéből.
Az új okosmérők szükségtelenné teszik a mérő személyes leolvasását. Ezek a készülékek ugyanis folyamatos kapcsolatban vannak a szolgáltató központjával, automatikusan küldenek és fogadnak adatokat.
Az új típusú okosmérők kifejezetten hasznosak azok számára, akik háztartási méretű napelemes rendszerrel rendelkeznek. A mérő kijelzőjéről könnyedén leolvasható, hogy a háztartás vagy vállalkozás mennyi energiát használt fel, vagy táplált vissza a hálózatba. A napelem tulajdonosok arra is használhatják az okosmérőt, hogy arra az időszakra időzítsék háztartási eszközeik használatát, amikor a napelemek a legtöbb energiát termelik.
Az Okosmérés elterjesztése című felhívás keretében nyújtott, 10,074 milliárd forintos, vissza nem térítendő támogatással megvalósuló beruházás teljes egészében a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) forrásaiból jött létre, a magyar kormány előfinanszírozásával és támogatásával.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.