A szakszervezeti tömörülés szerint a kormány ügyeskedik a minimálbérről szóló uniós irányelv átültetésével.
Felháborítónak tartják a szakszervezetek, hogy az Orbán-kormány az igen szűkre szabott, hétnapos társadalmi egyeztetésen kívül semmilyen hivatalos párbeszédre nem hajlandó az európai minimálbérről szóló uniós irányelv átültetéséről, holott az éppen az érdekképviseletek bevonását írja elő.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint a kormány javaslata tartalmilag is igen messze van az elvárható minimumtól, ezért átfogó szakmai javaslatot állítanak össze egy érdemi egyeztetéshez. De ha figyelmen kívül hagyják az elvárásaikat, akor nemzetközi jogi segítséget kérek az irányelve betartatásához - írták.
"Nemcsak az idő rövidsége, de a tartalom is felháborító, a javaslat ugyanis azt sugallja, hogy Magyarország már teljesítette is az EU-s előírást, miközben fényévnyire vagyunk attól" – közölte Zlati Róbert, a MASZSZ elnöke. Szerinte a dokumentumban szinte nyoma sincs az egyeztetésre kijelölt fórumon korábban többször hangoztatott elvárásoknak. Azt pedig egészen ironikusnak tartja, hogy az irányelv célja éppen a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseletek hatékony bevonása a folyamatba, ám ennek már most, az első lépésben sem sikerül megfelelni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.