Sokkal több kárt okozott a vihar tavaly, mint az elmúlt években bármikor. Különösen júliusban és augusztusban történt sok káreset.
A nyári viharok felelősek az elmúlt évben a legtöbb káresetért – erről számolt be az Allianz szerdai sajtóközleményében. A biztosító közlése szerint júliusban és augusztusban 75 százalékkal, a teljes nyarat tekintve pedig 50 százalékkal volt magasabb a károk száma az előző év azonos időszakához képest. Tavaly az ingatlanokkal kapcsolatos káresetek száma 15 százalékkal nőtt 2022-höz képest, összesen pedig több mint 100 ezer káreset került rögzítésre.
2022-höz képest 50 százalékkal, 2021-hez képest 60 százalékkal volt több a viharos időjárással kapcsolatos káresetek száma, az összes, viharral összefüggésbe hozható kár pedig mind esetszámban, mind a kárfizetések értékében megelőzte a korábbi első számú károkot, a csőtörést (mindkét esetben 38 százalék a vihar, 30 pedig a csőtörés részesedése). Háromszor annyi kárt okozott a felhőszakadás, és kétszer annyi és kétszer akkora értékű kár köthető beázáshoz is. Az idegen tárgyak rádőlése kártípus kárértékben ötszörösére nőtt, noha csak kétszer annyi ilyen eset történt tavaly, mint 2022-ben.
A sajtóközlemény szerint a legnyugodtabb hónap az április volt, a havi átlagnál 35 százalékkal kevesebb káresettel, míg a legtöbb tűzkár januárban történt. Az Allianz az ügyfelek lakásbiztosítási szokásait is vizsgálta, ebből kiderült, hogy a lakosság jobban tart az elemi károktól, mint korábban, leginkább a víz-, tűz- és természeti károktól féltik otthonaikat. A teljes hazai lakásállomány 75 százaléka rendelkezik biztosítással a felmérés szerint.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.