Kína szerint a csoport ellensúllyá válhat a Nyugattal szemben.
Szaúd-Arábia hivatalosan is csatlakozott a Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és a Dél-Afrikai Köztársaságot tömörítő BRICS-csoporthoz.
A szaúdi külügyminiszter, Feiszal bin Farhán ál Szaúd herceg szerint a BRICS-csoport előnyös és fontos csatorna a gazdasági együttműködés megerősítéséhez.
A tárcavezető még tavaly augusztusban jelentette ki, hogy a királyság a tervezett január 1-jei csatlakozási dátum előtt áttanulmányozza a részleteket, hogy a megfelelő döntést hozhassa meg. Szaúd-Arábia belépését az Egyesült Államok és Kína közötti geopolitikai feszültség, valamint Kína királyságon belüli befolyásának erősödése kíséri.
Szaúd-Arábia továbbra is erős kapcsolatokat ápol az Egyesült Államokkal, ugyanakkor igyekszik a saját útját járni abbéli aggodalmában, hogy Washington a korábbiakhoz képest kevésbé elkötelezett a Perzsa-öböl biztonsága iránt.
Kína, Szaúd-Arábia legnagyobb olajvásárlója, új tagok felvételére szólította föl a BRICS-országokat, hogy ellensúllyá válhassanak a Nyugattal szemben.
A BRICS augusztusi johannesburgi csúcstalálkozóján hat ország - Argentína, Szaúd-Arábia, Irán, Egyiptom, Etiópia és az Egyesült Arab Emírségek - kapott meghívást, hogy 2024. január 1-jével csatlakozzon csoporthoz. Argentína még a múlt év novemberében jelezte, hogy nem csatlakozik a BRICS-hez.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.