Az intézkedés a magyar és a szerb kormányt is feldühítette.
Az Európai Bizottság már tárgyal Bulgáriával az orosz gáztranzitdíj bevezetéséről, miután az intézkedés feldühítette Magyarországot és Szerbiát, az orosz földgázt a Török Áramlaton keresztül fogadó országokat - számolt be az Independent.
Bulgária a múlt héten vezette be az új energiaadót a területén áthaladó orosz földgázszállításokra. A bolgár kormány közölte, az adótól azt várják, hogy az orosz állami tulajdonú Gazprom kiváltságos helyzetét, illetve az orosz befolyást is csökkenti majd a régióban.
„Értékeljük és megvitatjuk a bolgár hatóságokkal ezt a nemrégiben elfogadott intézkedést. Hozzáteszem, hogy az EU Oroszországgal szembeni szankciós politikáját uniós szinten alakítják ki, vizsgálják felül és fogadják el, ahogy az az ukrajnai orosz agresszió kezdete óta történt” – mondta Olof Gill, az Európai Bizottság szóvivője.
Mint beszámoltunk róla, Bulgária megawattóránként 10,20 eurós különadót vetett ki a Török Áramlat vezetéken keresztül szállított orosz földgázra. A szófiai parlament által múlt pénteken elfogadott döntés heves reakciókat váltott ki Szerbia és Magyarország részéről, mivel mindkét ország nagymértékben függ a déli útvonalon keresztül szállított orosz gáztól. Erről itt írtunk bővebben:
Még több orosz gázt vesz Magyarország, de lehet, hogy új útvonalat kell találni
Új helyzet állt elő azzal, hogy Bulgária különadót vetett ki a Török Áramlaton keresztül érkező orosz földgázra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.