Több mint egy évtizedig azok sem tudták, kitől kaptak pénzt, akik a kedvezményezettek voltak.
92 éves korában meghalt Chuck Feeney ír-amerikai vállalkozó és filantróp – számolt be a BBC, amely szerint Feeney a reptereken található vámmentes, azaz duty free boltokban árult luxustermékekkel teremtette meg több milliárd dolláros vagyonát, ám ő maga sosem hivalkodott pénzével.
Ehelyett 1982-ben megalapította a Atlantic Philanthropies nevű nemzetközi jótékonysági szervezetet, hogy vagyonát jó ügyekre és az általa világszerte támogatott projektekre ossza szét. Ugyanakkor az első 15 évben mindezt titokban végezte, csak 1997-ben ismerte el, hogy ő áll az adományok mögött, emiatt a sajtóban elterjed a filantrópia James Bondja elnevezés vele kapcsolatban.
Az alapítvány 2020-as létezéséig összesen 8 milliárd dollárt osztott szét, csak az északír helyzet rendezésére 570 millió dollárt költöttek, de jutott még pénz az egészségügyi fejlesztésekre, az oktatás javítására (csak a Queen's University Belfast 132 millió dollárhoz jutott hozzá 1993 és 2015 között, de sok pénz ment arra is, hogy létrehozza az integrált oktatást Észak-Írországban) és az emberi jogok megvédésére is főként az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Írországban, Ausztráliában, Dél-Afrikában, Vietnámban, a Bermudákon és Kubában.
Feeney-nek állítólag a legfontosabb mottója az alábbi volt:
Volt egy elvem, amin sosem változtattam: a vagyonodat arra kell használni, hogy segíts az embereken."
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.