Sajtóinformációk szerint 51 százalékos többségi tulajdonosa lenne a magyar állam a repülőtérnek.
A Bloomberg információi szerint a repülőtér úgy döntött, további hivatalos tárgyalásokba kezdenek, így a lap szerint végül többségi tulajdont szerezhet a magyar állam a Budapest Airportban.
Az információk szerint a magyar állam 51 százalékos többségi tulajdonrészt szerezne, a maradék 49 százalék pedig egy másik repülőtér-üzemeltetőhöz kerülne. A Gazdaságfejlesztési Minisztérium, amely a kormány nevében a felvásárlást végzi, nem kívánt nyilatkozni az ügyben.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, április elején a kormányinfón azt válaszolta a hvg.hu kérdésére, több potenciális vevő is beléphet a magyar állam mellé a Budapest Airport megvásárlását célzó tranzakcióba. Üzleti tárgyalások zajlanak, ha az adásvétel létrejön, akkor annak minden részlete nyilvános lesz, a vevőket, a tulajdonrészt és a vételárat is beleértve, tette hozzá Gulyás.
2020-ban szóltak először a hírek arról, hogy a magyar állam visszavásárolna a repteret, 2021-ben pedig már arról volt szó, hogy megkezdődnek a reptér visszaszerzésének előkészületei. Kezdetben azonban a tulajdonos az AviAllance nem mutatott hajlandóságot arra, hogy megváljon a reptértől.
2021 júliusában a Bloomberg arról írt, ajánlatot tett a magyar kormány. Idén áprilisban Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter úgy nyilatkozott a témában az InfoRádiónak, hogy a budapesti repülőtér egy stratégiai eszköz, és magyar kézbe kell kerülnie. Nagy azt is hozzátette, a kormány elkötelezett a visszaszerzésben, az üzletet pedig még év vége előtt le lehet zárni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.