A töltőállomást már 2020-ban bezáratták a hatóságok szabálytalanságok miatt, mégis működött, és szombaton két ember halálát okozta.
Nem volt engedélye, a 28 ezres Caracal város polgármesterének fia mégis üzemeltette azt a benzinkutat, amely felrobbant Romániában, írja a Blikk. A töltőállomást már 2020-ban bezáratták a hatóságok egy sor szabálytalanság miatt. Ezek egyike az volt, hogy túl közel volt más ingatlanokhoz, ennek ellenére tovább üzemelt. A hivatalok pedig tudtak erről, mégsem tettek semmit.
A katasztrófavédelem vasárnapi közleménye szerint a 2011-ben kiadott engedélyt azért vonták vissza, mert a 4000 literes tárolási kapacitással rendelkező létesítmény berendezéseit tűzveszélyesnek ítélték, nem voltak már megfelelő távolságra a villanyvezetékektől és más ingatlanoktól, és egy ellenőrzés során megállapították, hogy a tűzvédelmi előírásokat megsértve töltöttek át LP-gázt egyik tartálykocsiból a másikba. Alex Florenta, Románia legfőbb ügyésze szerint az ügyben indult bűnvádi eljárás során az már kiderült, hogy a szombat esti első robbanás is hasonló okok miatt következett be: szabálytalan áttöltési manővert végeztek két tartálykocsi között, amikor a vezeték közelébe került nyílt láng pusztító erejű robbanást okozott, több ember súlyos sérülését idézve elő.
A fővárostól 25 kilométerre, Crevedián történt balesetben két ember meghalt, és csaknem ötvenen megsérültek, amikor felrobbantak az autógáz-töltőállomáson található üzemanyagtartályok. Az egészségügyi tárca összesítése szerint 46 ember szenvedett égési sérüléseket, akiket három bukaresti sürgősségi kórházba szállítottak, közülük nyolc válságos állapotban lévő sérültet lélegeztetőgépre kellett kötni.
Marcel Ciolacu miniszterelnök bejelentette, hogy Románia nemzetközi segítségre szorul a súlyos égési sérültek megfelelő ellátása érdekében, ezért aktiválta az EU polgári védelmi mechanizmusát. A baleset két súlyos sérültjét még az éjszaka folyamán átszállítják a brüsszeli katonai kórházba.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.