A régiós vetélytársakhoz képest is gyengültünk.
Kora reggel még 383,5 forintba került egy euró, aztán ahogy megindult a devizakereskedés Európa-szerte, esett egy nagyot, délelőtt már 385,7-nél is járt az árfolyam.
Ez továbbra sem számít drámai esésnek, de a folyamat egyértelmű: a múlt hét elején még 377 forint volt egy euró ára, azóta szinte folyamatosan gyengülget napról napra. Ráadásul egyértelmű, hogy magyar problémákat mutat az árfolyam változása, nem regionálist: a cseh koronához és a lengyel zlotyhoz képest is gyengül a forint.
Az MNB folytatja a kamatcsökkentését, ami fontos ahhoz, hogy újra beinduljon a hitelezés az országon belül, viszont egyben azt is jelenti, hogy a magas kamatokra vágyó befektetők egyre inkább kezdik azt beárazni, hogy hamarosan a magyar kamat nem lesz jóval nagyobb, mint a cseh vagy a lengyel.
A dollárhoz képest is veszít az értékéből a magyar deviza: egy dollár a múlt hét elején még 340 forint volt, most már 349.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.