A képviselőknek a katódgyár volt az utolsó csepp a pohárban.
Testületi ülést tartottak Ácson, ahol keddig kettő, csütörtökön pedig újabb három önkormányzati képviselő mondott le, miután alig több mint egy hete kiderült, a településen tervez katódgyárat építeni 520 milliárd forintos beruházással kínai Huayu. Az ülésen előbb megszavazták, hogy augusztus 31-ig lakossági fórumot tartanak a beruházással kapcsolatban, majd a független Tóth Károly Péter, Heroldné Hájos Júlia és Nagy Miklós bejelentette lemondását.
A képviselők jelezték, a tervezett katódgyár ügye, amelyről a bejelentésig semmit nem tudtak, az utolsó csepp volt a pohárban. Lemondásuk okaként részben ezt, részben pedig az önkormányzatiság felszámolását nevezték meg, például hogy elvették a döntési jogköröket, hogy „felülről mondják meg, mire pályázzunk", hogy „felülről irányított lett a rendszer".
Volt olyan, aki bizalomvesztésről beszélt, kevesellte az ebben az ügyben és más ügyekben kapott tájékoztatást. Az ügy miatt a hét elején már lemondott két képviselő, az egyikük, Háromházi György most jelezte többek között, hogy június elsején jelent meg a magyar közlönyben, hogy 54 hektárt kivonnak művelés alól, de erről senki nem szólt a városvezetés részéről. A polgármester szerint e-mailen ki lett küldve a határozat, és azt is mondta, hogy bejelentésig az európai versenyjogi szabályok értelmében titoktartás miatt nem árulhatott el semmit.
Még egy képviselő fejezte ki elégedetlenségét a kialakult helyzettel kapcsolatban: Csuka László jelezte, hogy lemondásáról a későbbi fejlemények tükrében augusztus 31. után dönt majd. A választási törvény legutóbbi módosítása miatt az önkormányzati választásokat megelőző évben már nem lehet időközi választásokat kiírni, és ezzel párhuzamosan a helyi közgyűlést feloszlatni – vagyis a testület így is határozatképes lesz a jövő júniusi önkormányzati választásig, hiszen a leköszönő képviselők helyeit a listákon hátrébb lévő jelöltek fogják átvenni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.